Materiał Partnera

Na co zwracać uwagę przy wyborze fotografa na ślub?

Na co zwracać uwagę przy wyborze fotografa na ślub?

Ślub bardzo często określany jest jako najważniejsza chwila w naszym życiu, na którą czekamy z utęsknieniem. Poza przygotowaniami związanymi z ceremonią i ucztą weselną warto także zadbać o to, aby całe to wydarzenie zostało udokumentowane w bardzo profesjonalny sposób, czym zająć się musi oczywiście doświadczony fotograf. Podpowiadamy zatem, co należy brać pod uwagę przy wyborze fotografa na ślub.

Portfolio to podstawa

Kiedy musimy podjąć decyzję co do osoby, którą zatrudnimy do fotografowania naszego ślubu, to pierwszą sprawą, jaką powinniśmy się zająć jest przejrzenie portfolio, które każdy doświadczony fotograf obowiązkowo powinien posiadać. Dzięki temu możemy w bardzo prosty sposób sprawdzić, jakiej jakości zdjęcia ta osoba wykonuje, a także dowiedzieć się nieco o jej umiejętnościach dotyczących na przykład dostosowania ujęć do danej sytuacji, umiejętnego ustawienia gości podczas zdjęć grupowych, a także odpowiedniego dobrania ostrości i światła w danym momencie.

Sprzęt do pracy

Jak wiadomo, osoba zajmująca się fotografią w sposób profesjonalny nie może przyjść do pracy ze sprzętem, który na co dzień używa się amatorsko, dlatego też bardzo ważne jest, aby fotograf był wyposażony w profesjonalny aparat wraz z wymiennym obiektywem oraz stojak.

Oferta

Kolejną sprawą, jaka powinna być brana pod uwagę przy wyborze fotografa ślubnego, jest jego oferta, która powinna być na tyle bogata, aby spełniła w 100% nasze oczekiwania. W ofercie fotografa ślubnego często poza samym robieniem zdjęć znajduje się także pełna dokumentacja tego wydarzenia w formie filmu i jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w takim przypadku.

Spotkanie z fotografem

Nic tak nie pomaga w wyborze fotografa na ślub jak spotkanie się z nim osobiście. Podczas takiego spotkania powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy przyjmuje nas w swoim miejscu pracy, dzięki czemu możemy ocenić od razu jego profesjonalizm, a także to czy ciekawie odpowiada na wszystkie pytania dotyczące fotografii, ponieważ może pokazać to, że do swojego zawodu fotograf podchodzi z pasją. Kolejną cechą dobrego fotografa, jaką możemy zobaczyć tylko na bezpośrednim spotkaniu z nim jest to, czy odnosi się do nas w sposób kulturalny, dzięki czemu da nam to dowód na to, iż potrafi on współpracować z fotografowanymi osobami.

Cennik usług

Kiedy szukamy fotografa ślubnego, to wiadomo, iż ważnym czynnikiem dla nas będą finanse. Nie powinniśmy jednak w tej sytuacji sugerować się najtańszymi opcjami, ponieważ w przypadku tak ważnego dnia, jakim jest ślub, liczy się przede wszystkim jakość oferowanych usług.

Jak znaleźć fotografa ślubnego?

Istnieje kilka możliwości na znalezienie profesjonalnego fotografa, a jedną z nich jest niewątpliwie Internet, gdzie możemy zobaczyć efekty pracy takiej osoby na jej stronie internetowej. Zdecydowanie jednak bardziej polecanym sposobem jest podpytanie znajomych, którzy korzystali już z usług fotografa na swoim ślubie i z czystym sumieniem mogą nam polecić kogoś takiego jak fotograf pracujący dla firmy Rainka Fotografia, którego cechuje nie tylko doświadczenie, ale także i profesjonalne podejście do swoich obowiązków, dzięki czemu nasze wesele stanie się jeszcze bardziej wyjątkowe.

Opracowanie:
Warszawa, Juliusza Słowackiego 21/23
tel. 22 833 79 84
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz