Materiał Partnera

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu palet?

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu palet?

Palety są chętnie stosowane przez magazyny, hurtownie i firmy transportowe. Znacząco ułatwiają nie tylko przewóz towarów, ale także ich przechowywanie. Prowadzisz własną działalność gospodarczą i do przewożenia produktów wykorzystujesz palety? Obecnie są one chętnie użytkowane w różnych gałęziach przemysłu. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę kupując palety? Podpowiadamy!

Palety cechują się świetną wytrzymałością i solidnością, dlatego doskonale sprawdzają się przy transporcie nawet bardzo ciężkich ładunków. Co więcej – palety zostały zaprojektowane w przemyślany sposób, dlatego bez trudu można je podnosić przy użyciu wózków widłowych. Najpopularniejsze są palety wyprodukowane z drewna, których wymiary zostały ustandaryzowane i wynoszą 800 mm x 1200 mm i 1000 mm x 12000 mm. Na co zwrócić uwagę kupując palety i gdzie znajdziemy te, które wyróżniają się świetną jakością?

Wady niedopuszczalne w paletach EUR – EPAL

Zanim zamówisz palety, zawsze dokładnie sprawdź ich wygląd. Nie kupuj produktów, których ogólny stan techniczny pozostawia wiele to życzenia – niedopuszczalne są trwałe zabrudzenia, zagrzybienie czy wsporniki pokrzywione względem desek. Sprawdź także, czy występujące w palecie odłupania ukazują więcej niż jeden gwóźdź i czy paleta jest odpowiednio oznakowana na wspornikach. Niedozwolone są także odłupania wzdłużnic, brak ścięć narożników oraz niewystępowanie frezów na górnych krawędziach dolnych desek. Palety z takimi wadami nie powinny być sprzedawane – należy poddać je regeneracji, aby naprawić uszkodzenia lub trzeba je zutylizować, jeśli wad usunąć się nie da. Gdzie szukać palet najwyższej jakości? W sprawdzonej firmie, która cieszy się zaufaniem klientów, takiej jak Palety FHU Krzemiński K. w Grabinie w województwie opolskim.

Oryginalne palety

Jeżeli zależy Ci na paletach euro, zapoznaj się z kartą oceny, która przedstawia ich cechy charakterystyczne. Oryginalna paleta EUR ma np. oznaczenia na lewym i prawym wsporniku. Poza tym wilgotność nowych produktów nie przekracza 22%, a szary kolor palety, który jest wynikiem normalnego procesu starzenia się drewna, nie odbija się negatywnie na jej właściwościach.

Palety znacząco usprawniają działanie firmy i ułatwiają przewożenie i przechowywanie najróżniejszych produktów. Solidne i trwałe gwarantują długoletnie użytkowanie, jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbać. Najlepsze palety drewniane, jednorazowe czy przemysłowe warto kupować w sprawdzonej firmie, która cieszy się renomą i uznaniem w branży. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz