Artykuł sponsorowany

Montaż pokrycia na dachach skośnych z Firmą Remontowo-Budowlaną Sylwester Kusiak – ważna rola obróbek blacharskich

Montaż pokrycia na dachach skośnych z Firmą Remontowo-Budowlaną Sylwester Kusiak – ważna rola obróbek blacharskich

Aby dach naszego wymarzonego domu mógł prezentować się doskonale pod każdym względem, dekarze muszą wziąć pod uwagę nie tylko kwestie techniczne, ale również estetyczne. Choć montaż pokrycia zdecydowanie najbardziej kojarzy się z ostatnim etapem, czyli układaniem warstwy zasadniczej, to okazuje się, że wcześniej zadbać trzeba m.in. o montaż obróbek blacharskich. Co to takiego i w jakim stopniu obróbki mogą wpłynąć na jakość wykonania całej usługi? Zobacz, co w tym zakresie oferuje Firma Remontowo-Budowlana Sylwester Kusiak z Przanowic, w województwie łódzkim.

Czym są obróbki blacharskie?

Jak sama nazwa wskazuje mamy tutaj do czynienia z odcinkami odpowiednio dogiętej blachy obróbkowej o grubości od 0,5 do 0,7 mm. Finalny kształt oraz kąty dogięcia konkretnych płaszczyzn zależą oczywiście od umiejscowienia obróbki na dachu. Co do zasady można podzielić je na 2 kategorie. Mowa tu o obróbkach technicznych, które zastosować trzeba w każdym przypadku oraz o obróbkach estetycznych – wykorzystywanych w sytuacjach, w których życzy sobie tego inwestor.

W pierwszej kategorii znajdziemy m.in. pasy nadrynnowe odpowiedzialne za odprowadzanie skroplin do systemu rynnowego, rynny koszowe zbierające wodę z miejsc, w których połacie dachu łączą się pod kątem rozwartym oraz pasy okapowe, stosowane wtedy, kiedy warstwę wstępnego krycia stanowi papa, a co za tym idzie, nie ma możliwości wywinięcia membrany na pierwszą łatę. Jeżeli zaś chodzi o obróbki estetyczne, to zdecydowanie za najbardziej rozpoznawalne uznać można obróbki deski czołowej oraz szczytów. Do wykonania obróbek blacharskich niezbędne jest oczywiście specjalistyczne wyposażenie. Dekarze z Firmy Remontowo-Budowlanej Sylwestra Kusiaka korzystają zarówno z giętarek stacjonarnych, jak i przenośnych. Co jeszcze warto wiedzieć?

Obróbki – z jakie blachy?

Specjaliści z branży są absolutnie zgodni co do tego, że najpopularniejszym rodzajem blachy, którą wykorzystuje się do wykonania obróbek blacharskich, jest ocynkowana blacha stalowa powlekana poliestrowymi lub poliuretanowymi połówkami ochronnymi w kolorze zbliżonym do koloru pokrycia. Rozwiązanie takie niesie ze sobą korzyści estetyczne i, co może wydać się ważniejsze, finansowe. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, iż jeżeli z jakiegoś względu struktura warstwy ocynku zostanie naruszona podczas prac montażowych, to pojawienie się ognisk korozji staje się jedynie kwestią czasu. Wszyscy inwestorzy, którzy chcieliby zupełnie wyeliminować możliwość pojawienia się tego zjawiska, powinni zwrócić uwagę na metale półszlachetne.

Mowa tu oczywiście o blachach miedzianych oraz tytanowo-cynkowych, które ze względu na swoje właściwości fizyczne i chemiczne nie mają prawa zardzewieć. Ich cechą charakterystyczną jest jednak to, że wraz z upływem czasu zaczną w naturalny sposób patynować. Miedź po kilkudziesięciu latach stanie się zielonkawa, a tytan-cynk kruczoczarny. Warto o tym pamiętać, ponieważ proces patynowania zazwyczaj przebiega nierównomiernie i często odbierany jest przez klientów jako wada produktu. Nic bardziej mylnego. Świadczy to jedynie o szlachetności zastosowanego materiału.

Najwyższą jakość w zakresie montażu mogą zagwarantować nam jedynie najbardziej doświadczeni dekarze, do których zdecydowanie zalicza się Firma Remontowo-Budowlana Sylwester Kusiak, z siedzibą znajdującą się w miejscowości Przanowice, na terenie województwa łódzkiego, która oferuje szeroki zakres usług dekarskich. Inwestorzy mogą również zdecydować się na obróbki z blachy aluminiowej, aczkolwiek nie będzie należało to do najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Obróbki blacharskie, choć często niezbyt widoczne, w ogromnej mierze decydują o technicznym funkcjonowaniu połaci dachowej. Oprócz obróbek blacharskich, ekipa z firmy Sylwestra Kusiaka zajmie się montażem więźby dachowej, kryciem dachów dachówką ceramiczną i betonową, blachą tytan-cynk, blachodachówką i blachą trapezową lub papą termozgrzewalną, a także montażem okien dachowych, podbitek i rynien. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz