Materiał Partnera

Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej krok po kroku

Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej krok po kroku

Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej to element każdej budowy – niezależnie, czy chodzi o domy prywatne, czy instytucje publiczne. W każdym budynku, w którym mają mieszkać lub pracować ludzie, musi być dostęp do wody, a w większości przypadków także do kanalizacji. Cały proces zaczyna się od złożenia wniosku, a kończy go montaż armatury łazienkowej przez doświadczonego hydraulika. Jak krok po kroku wygląda montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej?

Wniosek o przyłączenie do sieci

Zanim budynek zostanie postawiony, trzeba złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia do  sieci wodno-kanalizacyjnej do lokalnego urzędu. Określa się w nim charakter zabudowy oraz zapotrzebowanie. W odpowiedzi podane będą informacje o możliwości przyłączenia i typie ścieków, które można odprowadzać.

Jeśli działka znajduje się w pobliżu sieci, wystarczy zgłosić potrzebę przyłączenia. Potrzebny jest do tego projekt stworzony przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami: opis techniczny instalacji.

Zarówno przyłącze wodociągowe, jak i kanalizacyjne budowane są na koszt inwestora. Po zakończeniu prac podpisywana jest umowa o zaopatrywaniu w wodę i odprowadzaniu ścieków z wodociągami.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

Gdy zamknięty zostanie etap stanu surowego budowy domu, zaczyna się moment montażu właściwej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Do tego trzeba wezwać specjalistów, takich jak zachodniopomorskie przedsiębiorstwo Hydro-Term Kacpra Kijowskiego. Mamy wtedy pewność użycia materiałów najwyższej jakości i zastosowania najnowszych technologii.

Najpierw montuje się kanalizację, potem dopływy i odpływy wody. W tym celu fachowcy muszą rozkuć ściany i stropy. Jest to ostatni moment na rozplanowanie rur doprowadzających i odprowadzających, które wyznaczą miejsca dla ubikacji, pralki, prysznica, wanny czy baterii. Na tym etapie warto więc mieć projekt wymarzonej łazienki, ponieważ wszystkie późniejsze zmiany będą bardzo trudne i kosztowne.

Montaż armatury

Gdy instalacja wodno-kanalizacyjna jest zamontowana, czas na zainstalowanie armatury łazienkowej. Najpierw montowane są stelaże podtynkowe, wanny oraz wykonywane odpływy prysznica. Te wszystkie działania wykonuje doświadczony hydraulik. Następnie rozplanowywane są baterie. W tym momencie powinny rozpocząć się prace wykończeniowe związane z układaniem płytek, malowaniem, meblowaniem etc.

Po położeniu płytek, hydraulik montuje baterie łazienkowe, ubikację i wykańcza montaż kabiny prysznicowej. Gdy meble łazienkowe są już na swoich miejscach, może on też założyć umywalkę. Na koniec kładzie na styk armatury z innymi powierzchniami silikon.

Do prac związanych z armaturą łazienkową warto zatrudnić tych samych fachowców, co do montażu instalacji wodno-kanalizacyjnej. Znają oni jej słabe i mocne strony oraz od początku pracują zgodnie z projektem. Nawet, jeśli do położenia płytek czy malowania zatrudniony będzie inny specjalista, hydraulik do części działań będzie najlepszym wyborem.

Opracowanie:
Przewłoki 4
tel. 572 392 877
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz