Materiał Partnera

Montaż instalacji LPG – czy rzeczywiście warto?

Montaż instalacji LPG – czy rzeczywiście warto?
O tym, że zakup samochodu to jedno, a jego utrzymanie, to drugie, nie trzeba przekonywać żadnego kierowcy. Ceny paliw potrafią przysporzyć prawdziwego bólu głowy, a nic nie zapowiada tego, aby w najbliższej przyszłości coś mogło znacząco ulec zmianie na lepsze. Dlatego właśnie wielu ludzi szuka tańszych alternatyw dla benzyny i oleju napędowego. Jako że samochody elektryczne nie zapewniają odpowiedniego zasięgu, najciekawiej przedstawia się opcja zamontowania instalacji LPG. Czy rzeczywiście może się to opłacić?

Instalacja LPG – ile to kosztuje?

Sprawą, która przysparza najwięcej kontrowersji, jest koszt zamontowania całej instalacji. W zależności od jednostki napędowej, marki oraz rodzaju wtrysku gazu, cena wszystkim komponentów oraz usługi montażu może oscylować w granicach kilku tysięcy złotych. Czy to dużo? Wszystko zależy, w jaki sposób potraktuje się ten wydatek. Jeżeli chodzi o koszty jednorazowe, to rzeczywiście mogą być one odczuwalne dla większości ludzi. Jeżeli jednak potraktuje się je w kategoriach inwestycji na lata, to sprawa wygląda już nieco inaczej.

Nie można również nie wspomnieć o tym, iż właściciele samochodów wyposażonych w instalację LPG nieco więcej muszą również zapłacić podczas okresowych przeglądów technicznych. Aczkolwiek różnice cenowe są tak niewielkie, ze nie warto nimi zawracać sobie głowy. O tym, czy pieniądze wydane na instalację gazową rzeczywiście się zwrócą, w największej mierze decyduje ilość przejechanych kilometrów. O czym konkretnie mowa?

Instalacja LPG a kwestia przebiegu

Pierwszym i zasadniczym pytaniem, które trzeba zadać sobie przed zakupem instalacji LPG, jest to, wiązane z ilością przejeżdżanych w ciągu roku kilometrów. Jeżeli jest ich ledwie kilka tysięcy, to inwestycja może zwracać się bardzo długo lub w ogóle okaże się, że nie zwróci się wcale. Jeżeli zaś rocznie przejeżdżamy od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, to montaż instalacji gazowej staje się jak najbardziej racjonalny. Dlaczego? Otóż dlatego, że choć ceny gazu również poszły do góry, to wciąż utrzymują się na poziomie ponad dwukrotnie niższym niż benzyna i olej napędowy. Przy zakupie instalacji LPG zdecydowanie warto zadbać o profesjonalny montaż, który zapewnić mogą jedynie najbardziej renomowani mechanicy.

Zdecydowanie zalicza się do nich firma Auto-Gaz, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz nowoczesnemu wyposażeniu zdążyła wyrobić sobie opinię jednej z najrzetelniejszych w regionie. Instalacja LPG może być zatem jak najbardziej opłacalna, choć przed definitywnym zakupem warto rozważyć kilka istotnych czynników.
Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz