Materiał Partnera

Modernizacja instalacji elektrycznej – kiedy ją przeprowadzić?

Modernizacja instalacji elektrycznej – kiedy ją przeprowadzić?

Instalacja elektryczna musi być dobrze zaprojektowana i bezpieczna. Dlatego od czasu do czasu konieczna jest modernizacja sieci elektrycznej. W jakich sytuacjach należy ją przeprowadzić? Podpowiadamy, kiedy zrobić remont instalacji, oraz jak znaleźć fachowców, którzy taką modernizację przeprowadzą dla nas sprawnie i profesjonalnie. To ważne, bo od działania instalacji zależy nasze bezpieczeństwo.

Kiedy warto przeprowadzić modernizację sieci elektrycznej?

Tak naprawdę powody modernizacji sieci elektrycznej są dwa. Po pierwsze, jest ona konieczna wtedy, kiedy cała instalacja jest przestarzała – czyli ma ponad 30 lat. W takiej sytuacji może ona być po prostu niebezpieczna. Drugi powód jest równie ważny – to niedostosowanie instalacji do naszych potrzeb. Jeśli instalacja była źle zaprojektowana, to szybko przestanie spełniać nasze potrzeby i wtedy trzeba ją zmodernizować. Źle zaprojektowana instalacja ma za małą ilość gniazdek i może się przeciążać, co będzie utrudniać korzystanie z urządzeń elektrycznych. Do modernizacji instalacji elektrycznej najlepiej zatrudnić sprawdzonych fachowców, takich jak Janusz Karczewski Usługi Elektroenergetyczne. Prace związane z modernizacją instalacji mogą mieć bardzo różny zakres. Czasem konieczna jest wymiana wszystkich kabli. Modernizacja instalacji zwykle jest związana z koniecznością wykonania remontu całego mieszkania, dlatego łączy się z koniecznością poniesienia dość dużych kosztów. 

Jak przebiega remont instalacji elektrycznej?

Zanim remont się rozpocznie, elektryk z uprawnieniami musi wykonać dokładną specyfikację robót. Kluczowe znaczenie ma tutaj ocena aktualnego stanu instalacji elektrycznej. To na jej podstawie da się ustalić, co trzeba wymienić oraz jaki będzie zakres prac. Kolejny krok to znalezienie wykonawcy, który zajmie się modernizacją naszej instalacji. Trzeba przyznać, że znalezienie elektryka z uprawnieniami, który cieszy się zaufaniem wśród klientów i nie żąda za swoją pracę zbyt wiele, może być trudne. Na początek warto popytać znajomych o to, jakich fachowców polecają. Warto też sprawdzić w Internecie, jakie firmy działają w pobliżu. Kiedy zdecydujemy się już na jakiegoś fachowca, koniecznie upewnijmy się, że posiada on uprawnienia do wykonywania instalacji, prowadzenia pomiarów i składania dokumentów w energetyce. Fachowiec bez takich uprawnień do niczego nam się nie przyda – uczciwy elektryk bez trudu potwierdzi nam swoje uprawnienia do wykonywania zawodu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz