Materiał Partnera

Moda na dziecięcą elegancję ze Skandynawii

Moda na dziecięcą elegancję ze Skandynawii
Prekursorem stylu skandynawskiego był Carl Larsson (1853-1919), który żyjąc w Szwecji i doskonale znając jej warunki pogodowe, na swoich akwarelach przedstawiał codzienne życie Szwedów rozjaśniając wnętrza, dodając światła i sprawiając wrażenie ciepła, aby jak najdłużej trwał na nich dzień. Styl skandynawski to także wnętrza minimalistyczne, w których dominuje biały kolor i jest bardzo jasno. Wnętrza takie są estetyczne, funkcjonalne i wygodne. Styl skandynawski cieszy się olbrzymią popularnością wśród miłośników aranżacji wnętrz jak i wśród rodziców, którzy czerpiąc inspirację z krajów północy chcą aby ich dzieci wyglądały nowocześnie i wyjątkowo.

W myśl zasady "im mniej tym lepiej" olbrzymi nacisk kładzie się na prostotę i klasykę. Trudno tu znaleźć pstrokate kolory, ozdoby i zbędne dodatki. Za to dużą uwagę przykuwa się do estetyki i funkcjonalności. Styl skandynawski w modzie opiera się na ponadczasowej klasyce, a inspiracje czerpie z nowoczesnego wzornictwa. Podstawową zasadą jest bycie przyjaznym dla dzieci, ważne jest żeby czuły się wygodnie i beztrosko. Jasne, czyste kolory w połączeniu z delikatnymi i szlachetnymi tkaninami dają nieprawdopodobnie elegancki look. Ubrania są w dobrym guście, można z nich tworzyć niepowtarzalne zestawy, są bardzo praktyczne i szanują dziecięcy indywidualizm. Doskonale bronią się przed krytyką, co więcej - mają olbrzymią rzeszę zwolenników wśród stylistów i rodziców.

Skandynawowie swoim stylem zdobyli serca dzieci na całym świecie. Troszczą się o bezpieczeństwo najmłodszych, a ubranka tworzone w tym stylu powstają w zgodzie z największymi standardami i normami. Produkty te są w swojej formie minimalistyczne, jednak dalej wyjątkowe i oryginalne. Moda w stylu skandynawskim to chłodne i czyste barwy, to charakter ubrań nawiązujący do odzieży dla dorosłych, co dzieciom bardzo imponuje i zwiększa ich pewność siebie. Trend ten łączy w sobie materiały i wzornictwo inspirowane przyrodą z naturalnymi tkaninami. Przeważają subtelne kolory, niekiedy przełamane intensywnym akcentem. Przede wszystkim ma być elegancko i z klasą, luźno i lekko, na co dzień i na beztroski weekend. Wykorzystuje się tu stonowane kolory, rzeczy są proste i klasyczne. Indywidualny charakter ubrań, łączący tradycyjny styl ze współczesnym, nadaje im unikatowego wygląd. Ubranka są doskonałej jakości, dzięki czemu mogą służyć rodzeństwu. Są bardzo lubiane przez dzieci, które z chęcią je noszą, a radość na twarzy dziecka jest przecież bezcenna.

Ubrania w skandynawskim stylu są małymi dziełami sztuki. Są spójne i unikatowe, a co najważniejsze skupiają się na wygodzie i luzie. Trudno jest się oprzeć tym ubrankom, bo pomimo tego, że są proste na pierwszy rzut oka, to zachwycają z każdą chwilą. Skandynawia słynie z wyznaczania trendów w produktach dla dzieci i jest tak, nie tylko w aspekcie mody ale i w produktach codziennego użytku i zabawkach. Ubrania wzorowane na stylu skandynawskim powstają na całym świecie, ten styl znalazł swoich miłośników także w Stanach Zjednoczonych i Japonii, gdzie powstaje wiele sklepów oferujących ubranka dla dzieci właśnie w tej koncepcji. W Polsce z dużym powodzeniem ten właśnie styl stosuje na przykład polska marka produkująca ubranka dla dzieci aQademia.  

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz