Artykuł sponsorowany

Mikrodermabrazja diamentowa - na czym polega?

Mikrodermabrazja diamentowa - na czym polega?

Końcówka zimy i przedwiośnie to doskonały moment na to, by poważnie zająć się kondycją swojej cery. Ostatnie chłodne dni stwarzają doskonałą okazję do skorzystania z niektórych zabiegów kosmetycznych, które wiążą się z mocniejszą ingerencją w naskórek. Jednym z nich jest mikrodermabrazja. Na czym dokładnie polega mikrodermabrazja diamentowa, jakie daje efekty i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jeśli szukasz skutecznej kuracji złuszczającej, mikrodermabrazja diamentowa jest jedną z najlepszych dostępnych obecnie metod – mówi ekspert z Day Spa Dermalogica. Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym, w pełni kontrolowanym i głębokim ścieraniu naskórka za pomocą specjalistycznej głowicy z mikrokryształkami diamentu.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej wykonuje się na najczęściej na twarz, szyję, dekolt i plecy. Mikrodermabrazja twarzy trwa maksymalnie pół godziny. W trakcie zabiegu specjalista prowadzi po skórze pacjenta głowicę diamentową, która jednocześnie zasysa ścierany naskórek.

To, jak głębokie warstwy naskórka będą ścierane podczas zabiegu mikrodermabrazji, ustalane jest każdorazowo do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz rodzaju skóry. Warto tutaj zaznaczyć, że prawidłowo przeprowadzona mikrodermabrazja nie powoduje bólu, toteż nie wymaga stosowania środków znieczulających.

Pierwsze efekty mikrodermabrazji dostrzegalne są natychmiast, jeśli  jednak zależy nam na trwałych rezultatach, warto zdecydować się na serię kilku zabiegach, wykonywanych w co najmniej dwutygodniowych odstępach, co pozwoli na całkowite usunięcie wszystkich warstw zrogowaciałego naskórka i dokładne oczyszczenie porów.

Po wykonaniu zabiegu niekiedy stosuje się dodatkowe maski i preparaty. Jest to wskazane zwłaszcza w sytuacji, gdy mikrodermabrazja diamentowa ma na celu nie tylko oczyszczenie skóry, ale także redukcję zmarszczek czy eliminację zmian trądzikowych i potrądzikowych. Sposób postępowania po zabiegu należy zawsze omówić z kosmetologiem.

Cele i efekty mikrodermabrazji diamentowej

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, głównym celem mikrodermabrazji jest głębokie oczyszczenie cery. Podczas zabiegu głowicą diamentową usuwany jest martwy naskórek oraz zanieczyszczenia w nim nagromadzone. Mamy tu więc do czynienia z bardzo intensywnym peelingiem, którego dodatkowym efektem jest pobudzenie skóry do produkcji nowych, zdrowszych i mocniejszych komórek.

Zatem do korzyści z mikrodermabrazji diamentowej możemy zaliczyć nie tylko świeżą, czystą, promienną cerę. Pobudzenie skóry do wzmożonej produkcji nowych komórek skutkuje wygładzeniem drobnych zmarszczek, a głębokie złuszczenie naskórka pozwala pozbyć się przebarwień.

Zatem zabieg ten poleca się nie tylko osobom, zmagającym się z cerą tłustą, łojotokową i zaskórnikami oraz rozszerzonymi porami. Piękne efekty mikrodermabrazji dostrzegą także pacjenci, którzy szukają dobrej, bezpiecznej metody radzenia sobie z pierwszymi oznakami starzenia się skóry.

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz