Materiał Partnera

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Metody profesjonalnego wybielania zębów

Biały uśmiech może być prawdziwym powodem do dumy. Jednak zdarza się, że zęby straciły swój naturalny kolor na skutek złych nawyków żywieniowych, palenia papierosów, picia wina czy przebytych chorób. Mimo tego i wówczas można przywrócić uzębieniu śnieżnobiały odcień – wystarczy udać się w tym celu do gabinetu stomatologicznego. Dentysta może zaproponować kilka metod profesjonalnego wybielania zębów. Poznaj je bliżej.

Metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa przypomina nieco sposób działania preparatów wybielających, które można kupić w sklepie lub aptece. Nakładki dołączane do tych specyfików nie są jednak tak doskonalone dopasowane do uzębienia jak te wykonane przez specjalistę.

Stomatolog w gabinecie pobiera odcisk zębów. Następnie zgodnie z nim wykonuje się szynę. Ta konstrukcja idealnie przylega do uzębienia na całej jego powierzchni. Ponadto dentysta podczas wizyty sam ocenia stan przebarwienia zębów i wybiera odpowiedni dla danego pacjenta preparat. Daje on także wskazówki, jak często zakładać szynę.

Szynę, czyli nakładkę, należy nosić przez określony czas w ciągu dnia lub w nocy. Procedurę tę należy powtarzać codziennie przez okres około miesiąca. Wtedy to osiągany jest ostateczny efekt wybielenia.

Wybielanie zębów lampą

Ta metoda wybielania zębów jest uważana za najbardziej skuteczną i komfortową.

Wybielanie zębów przy pomocy specjalnej lampy stomatologicznej jest szybkie oraz nie powoduje uczucia dyskomfortu. Efekt widać już po jednej wizycie w gabinecie. Dzięki tej metodzie zęby mogą być rozjaśnione nawet o kilka tonów – takiego uśmiechu nie powstydziłby się nawet gwiazdy ekranu” – mówi specjalista z kliniki stomatologicznej Q-Dent w Świdniku.

Procedura wybielania zębów polega na aplikacji na zęby preparatu wybielającego. Jest to jednak środek o dużo silniejszym działaniu niż ten stosowany w metodzie nakładkowej. Następnie zabezpieczane są szyjki zębowe oraz dziąsła. Ostatnim etapem zabiegu jest naświetlanie uzębienia lampą. Ta profesjonalna metoda pozwalająca przywrócić śnieżnobiały uśmiech jest niezwykle szybka. Pobyt w gabinecie trwa nie więcej niż kilkadziesiąt minut.

Piaskowanie zębów

Jest to najbardziej ekonomicznie rozwiązanie, jednak przynosi zadowalające rezultaty tylko w nielicznych przypadkach. Zabieg ten polega na usunięciu kamienia nazębnego – to właśnie on jest częstą przyczyną nieestetycznego, żółtego koloru zębów. Wykonuje się go z myślą o poprawie wyglądu uzębienia, ale także ze względu na wskazania medyczne. Kamień na zębach sprzyja stanom zapalnym dziąseł. Piaskowanie nie usunie jednak bardziej zaawansowanych przebarwień. Można sobie z nimi poradzić, decydując się na metodę nakładkową lub na wybielanie zębów z wykorzystaniem lampy stomatologicznej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz