Materiał Partnera

Meble ze stali nierdzewnej

Meble ze stali nierdzewnej

Drewno, szkło, kamień naturalny, czy tworzywa sztuczna, nie zawsze są polecane przy produkcji określonych mebli. Niektóre z nich wykorzystywane w środowiskach produkcyjnych, magazynowych, warsztatowych, czy też gastronomicznych, lepiej tworzyć ze stali nierdzewnej. Na rynku zatem można spotkać się z szerokimi ofertami dotyczącymi personalizowanych wyrobów stalowych oraz aluminiowych, które wykonywane są przez pracownie metaloplastyczne na specjalne zamówienie.

Meble stalowe – przykłady i zastosowanie

Meble stalowe wykorzystywane są dzisiaj głównie w szeroko pojętym przemyśle, a także gastronomii. Wyroby m.in. ze stali nierdzewnej są bowiem łatwe w utrzymaniu 100% sterylności, przy niezwykłej stabilności, co ważne jest dla restauracji, stołówek, piekarni i cukierni, a także dla wielu przedsiębiorstw produkcyjnych, magazynowo-handlowych, czy specjalistycznych – mowa np. o warsztatach samochodowych, pracowniach stolarskich, czy laboratoriach.

Przykładowymi meblami stalowymi, które zawsze powinny być tworzone na specjalne zamówienie, są zatem: meble gastronomiczne, okapy gastronomiczne, stoły ze stali nierdzewnej, meble laboratoryjne, wyposażenie basenów, ławki basenowe, szafki ze stali nierdzewnej, odbojnice, zlewy z kwasówki, blaty nierdzewne, czy też regały ze stali nierdzewnej.

Warto wiedzieć: Coraz chętniej meble ze stali nierdzewnej stosowane są w domach! Mowa o wnętrzarstwie w stylu modernistycznym, awangardowym, czy też industrialnym.

Zalety mebli stalowych

Meble stalowe, zwłaszcza do zastosowań specjalistycznych wyróżniają się wieloma cechami. Ważną z nich jest to, że łatwo utrzymuje się je w czystości, a nawet w pełnej sterylności, co ważne jest między innymi w gastronomii, muszącej spełniać normy HACCP i GHP. Warto wiedzieć również, że meble stalowe są także niesamowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia, zarysowania, czy też działanie korozji, wilgoci, oraz substancji chemicznych. Pozwala to zatem tworzyć ze stali różnego rodzaju stoły produkcyjne/warsztatowe.

Wykorzystywanymi materiałami budulcowymi mebli ze stali, są zaś: stal kwasoodporna AISI 316 i AISI 304, stal węglowa, czy aluminium.

Producenci mebli stalowych

Meble stalowe najczęściej produkowane są na specjalne zamówienie, które należy składać do innowacyjnych pracowni metaloplastycznych. To one dzięki nowoczesnym parkom technologicznym, są w stanie odtworzyć projekt klienta, bądź przygotować własne opracowanie. Tak jest w przypadku firmy ERKA Wyroby ze stali i aluminium na zamówienie, która od lat specjalizuje się w szeroko rozumianej praktyce obróbki blach. Z pełną ofertą pracowni i jej zaletami, warto już teraz zapoznać się na dedykowanej stronie www.

Opracowanie:
Wrocław, Kosmonautów 321
tel. 71 349 37 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz