Materiał Partnera

Meble metalowe – gdzie są najbardziej przydatne?

Meble metalowe – gdzie są najbardziej przydatne?

Termin „meble metalowe jest dla wielu osób, co najmniej obcy. Większość z nas posiada w domu, salonie, sypialni, holu, jadalni czy kuchni klasyczne meble drewniane bądź te zrobione z płyty fornirowanej. Jak się okazuje, meble metalowe są bardzo popularne i wiele razy w ciągu dnia mamy z nimi styczność – po prostu nie wiemy, że w branży metalowej, przedmioty te są nazywane meblami.

Gdzie spotkamy metalowe meble?

Tego typu meble są bardzo popularne, choć nie są wykorzystywane w domu – ich funkcjonalność jest całkowicie odmienna. Najczęściej mają za zadanie przechowywać ważne akta i dokumentację; w bankach, biurach, dużych korporacjach czy urzędach miejskich. Zaletą takich mebli jest ich wysoka wytrzymałość i lekkość, a także możliwość łatwego archiwizowania dokumentów – specjalne szuflady. Wiele firm korzysta z takiego umeblowania, ponieważ meble te wyposażone są w zamki, a ich wygląd świetnie nadaje się do przestrzenni pracowniczych – nie jest zbyt ozdobny, ale zachowuje elegancję i surowość. Dlaczego wykorzystywane są w biurach? Powód jest prosty: są łatwe w przenoszeniu, utrzymaniu czystości oraz mają wysoką jakość.

W warsztacie, na basenie i siłowni

Firmy produkujące meble metalowe, takie jak Delix. Producent artykułów metalowych, zajmują się również tworzeniem szaf BHP, szaf pracowniczych oraz wyposażeniem szatni. Jak się okazuje, każdy z nas miał styczność z tego typu artykułami metalowymi. Świetnie sprawdzają, jako meble szatniowe: na siłowniach czy na basenie. Nie zajmują one wiele miejsca – dzięki lekkiemu materiałowi – a wyglądają bardzo nowocześnie. Często są to meble będące znakiem rozpoznawczym danej siłowni – odpowiedni układ i kolorystyka. Dużą zaletą jest również nieprzepuszczalność i nienasiąkanie wodą. Jeśli chodzi o szafy BHP, wyróżnia się szafy jedno- i dwudrzwiowe zamykane jednym zamkiem cylindrycznym. Tego typu meble świetnie sprawdzają się w warsztatach i przedsiębiorstwach produkcyjnych – posiadają przegrodę oddzielającą czyste i brudne ubrania, półkę i wieszak na odzież.

Metalowe meble – wykonanie

Meble metalowe są łatwe w wykonaniu – cały proces jest szybki i co bardzo ważne elastyczny. Najlepsze firmy nie mają problemu z tworzeniem niestandardowych wymiarów szaf lub ich wyposażenia. Szeroki jest również zakres kolorystyczny – najczęściej wybierane barwy: popielaty, zielony, niebieski, stalowy i szary. Producenci mebli metalowych wykorzystują do produkcji takie materiały jak blachy – najczęściej bardzo cienkie, grubość od 0,8 mm do 1 mm. Bardzo ważny jest proces spawania, który nadaje sztywność i stabilność danemu produktowi. Kolejnym etapem jest proszkowe pokrycie powierzchni, które ma zabezpieczać meble przed korozją. Wiele z szafek socjalnych (BHP, szatnie) posiada wzmocnione drzwi, trzypunktowy układ ryglowy i cylindryczny zamek tak, aby chronić zawartość przed niepowołanymi osobami. Wybierając producenta mebli metalowych, zwróć uwagę na inne działania produkcyjne – jeśli firma zajmuje się również wytwarzaniem produktów galwanicznych (np. galanteria dachowa, uchwyty do rynien), będziesz miał pewność, że zatrudnia najlepszych techników produkcyjnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz