Materiał Partnera

Meble loftowe industrialne

Meble loftowe industrialne

Dzisiejsze wnętrzarstwo i projektowanie wnętrz opiera się na wykorzystaniu konkretnych stylów architektonicznych. Coraz bardziej popularne są style: loftowy oraz industrialny, które wyróżniają się surowością, minimalizmem, a także ekstrawagancją. Najczęściej są one charakterystyczne dla kamienic, budynków mieszkalnych przekształconych z ośrodków przemysłowych, a także dla apartamentów z nowoczesnego budownictwa.

Meble metalowe – trwały i elegancki materiał

Na dany styl wnętrzarski składają się zarówno wykorzystane materiały wykończeniowe, elementy dekoracyjne, jaki i meble. To one oprócz odpowiedniego efektu estetycznego mają zapewnić wnętrzu właściwą funkcjonalność. Przy wyborze stylu loftowego bądź industrialnego warto zatem w pierwszej kolejności podjąć współpracę z biurem architektonicznym. Po zaprojektowaniu wyglądu wnętrz zaproponuje ono zakup mebli w stylu loftowym i industrialnym ze sprawdzonego źródła. Jest nim np. firma Jerang, która zajmuje się produkcją korpusów, stelaży i komponentów metalowych do mebli. Tego typu przedsiębiorstwa tworzą własne meble metalowe wzbogacone również o kamień naturalny i szkło, a także współpracują z producentami produktów wnętrzarskich i oferują usługi spawania, polerowania oraz obróbki metalu.

Meble w stylu loftowym

Styl loftowy charakteryzuje się surowym charakterem. Najczęściej wybiera się go do dużych otwartych przestrzeni z wielkimi oknami – w przypadku restauracji i pubów bardzo charakterystyczne dla tego stylu jest tworzenie niezabudowanych instalacji sufitowych i umieszczanie rur w widocznych miejscach. Loftowe wnętrza wyróżniają się wykorzystaniem naturalnych surowców takich jak kamień, szkło oraz metal, które zdobią sufity, ściany czy podłogi. Warto wiedzieć, że styl loftowy występuje we wnętrzach zarówno o jasnej, jak i ciemniejszej kolorystyce – charakter pomieszczeń w dużej mierze oddają specyficzny sposób wykończenia, a także meble w stylu loftowym. Najczęściej wytwarzane są one ze stali w procesach gięcia, cięcia, spawania i polerowania. Meble loftowe to zarówno stylowe metalowe szafki bez drzwi czy półki, jak i komody, stoliki, stoły oraz blaty. Najlepsze firmy zajmujące się produkcją mebli metalowych są w stanie wytworzyć nawet najbardziej niepowtarzalne konstrukcje, które wyróżnią się unikatowym wyglądem, a przy tym będą bardzo solidne. Dobrze wiedzieć, że dla dużych pomieszczeń urządzanych w stylu industrialnym, należy dobierać meble o dużych gabarytach. Warto również poszukiwać produktów, które dzięki odpowiedniej obróbce będą mogły zostać wystylizowane na stare.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz