Materiał Partnera

Meble drewniane w kuchni i łazience – na co zwrócić uwagę

Meble drewniane w kuchni i łazience – na co zwrócić uwagę

Meble wykonane z drewna doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. O ile do salonu czy sypialni możemy kupić gotowe produkty oferowane w salonach meblowych, o tyle w kuchni i łazience powinniśmy zdecydować się na wykonanie mebli na wymiar. Doświadczony stolarz nie tylko wykona zlecenie dobrze i szybko, ale będzie w stanie doradzić nam w wyborze najlepszych rozwiązań.

My sami jednak powinniśmy mieć choć niewielkie pojęcie o tym, czego szukamy i na co powinniśmy zwrócić uwagę. Poniższy poradnik ma na celu pomóc właśnie w tym.

Specyfika pomieszczeń

Wybierając meble z drewna do kuchni i łazienki, musimy wziąć pod uwagę warunki panujące w tych pomieszczeniach. Ich główną charakterystyką jest wysoka wilgotność. Naturalne drewno cechuje się higroskopijnością – to zdolność do wchłaniania i oddawania wilgoci z powietrza. Dla każdego rodzaju drewna jest ona nieco inna.

Najlepiej jest zdecydować się na meble kuchenne i łazienkowe wykonane z gatunków pochodzących z lasów deszczowych, takich jak na przykład drewno tekowe, iroko czy merbau. Jednak równie dobrze sprawdzą się tu dąb oraz modrzew.

Pamiętać musimy też o odpowiednim zabezpieczeniu mebli z drewna. Jest to konieczne również w przypadku sprzętów drewnianych w innych pomieszczeniach. W kuchni i łazience zastosować możemy olej do drewna, który głęboko wnika w strukturę drewna. Dla pełnego efektu olejowanie należy regularnie powtarzać co kilka miesięcy.

Optymalne zagospodarowanie

Od tego zależy funkcjonalność kuchni oraz łazienki. Bez trudu osiągniemy ją dzięki zamówieniu mebli na wymiar. Rafał Pawelski to producent mebli drewnianych z Warszawy, który zajmuje się realizacją indywidualnych zleceń. Drewniane meble łazienkowe i kuchenne stanowią dużą część jego oferty.

Zagospodarowanie kuchni i łazienki musi być zaplanowane już na etapie budowy domu, a to ze względu na konieczność odpowiedniego rozplanowania gniazdek i włączników. Szczególne znaczenie ma tu dobór mebli do kuchni. Wielkość poszczególnych szafek i blatów, ich rozmieszczenie – te elementy decydują o wygodzie korzystania z tego pomieszczenia. Zaangażowany przez nas stolarz powinien brać udział w projektowaniu mebli kuchennych i łazienkowych, dzięki czemu będzie on w stanie doradzić nam rozwiązania dla naszego mieszkania odpowiednie.

Pamiętajmy ponadto o zachowaniu równowagi. Ze względu na charakter pomieszczenia meble kuchenne z drewna stanowić będą jego dominujący element. Z tego powodu musimy zadbać o odpowiednie dopasowanie pozostałych sprzętów i materiałów, by drewno całkowicie go nie przytłoczyło. W łazience elementów z drewna będzie mniej, ale i tu musimy znaleźć złoty środek.

Opracowanie:
Warszawa, Lokajskiego 12 lok. 20
tel. 504 297 649
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz