Materiał Partnera

Markizy w aranżacjach tarasów

Markizy w aranżacjach tarasów

Markizy stosowane były już w starożytnym Rzymie do zacieniania okiennic. Oznacza to, że są one dosłownie klasycznym rozwiązaniem. Obecnie kojarzone są głównie z tarasami urokliwych kawiarenek w kamienicach. Markiza może być ciekawym rozwiązaniem również na tarasie Twojego domu. To rozwiązanie odgrywa rolę wyznaczającej nastrój dekoracji, jak i spełnia istotną funkcję. Chroni Twoją rodzinę i gości przed nieznośnymi promieniami słonecznymi.

Funkcjonalność markiz

Za upałami tęsknimy najczęściej, kiedy za oknem śnieg i mróz. Kiedy przychodzą, szukamy ukojenia w klimatyzowanym pomieszczeniu lub jeśli wolimy świeże powietrze, ratujemy się cieniem. To ostatnie możemy znaleźć w zadrzewionym ogrodzie lub na zadaszonym tarasie. W przypadku tarasu lepiej zdecydować się na okrycie stałe lub tymczasowe wtedy możesz zorganizować przyjęcie dla dzieci bez obaw o przegrzanie. Możesz też postawić basenik dziecięcy na tarasie i nie pilnować ustawienia parasola. Markiza ochroni Twoje dzieci i Ciebie, jak będziesz chciał odpocząć z drinkiem po napiętym tygodniu pracy.

Istnieje obecnie wiele modeli markiz, które świetnie będą funkcjonować na każdym tarasie. Markizy składają się, więc można decydować, kiedy chronić się przed nasłonecznieniem, a kiedy nie – informuje ekspert z firmy Iskra.

Przewagą markiz nad stałym zadaszeniem jest to, że można ją schować. Jeśli słońce jest przyjemne i masz ochotę na opalanie, wtedy uruchamiasz mechanizm i markiza nie będzie Ci przeszkadzać.

Jakie modele marki są dostępne?

Wybór markizy powinien być podyktowany przede wszystkim jej funkcjonalnością. Czy chcesz zadaszyć całą powierzchnię, czy tylko część. Przy wyborze weź pod uwagę, jak duży masz taras. W przypadku dużej powierzchni mogą być potrzebne dodatkowe wzmocnienia. Przykładową markizą przeznaczoną do dużych powierzchni jest Adagio. Zadasza bardzo dokładnie, dając uczucie chłodu w upalny dzień. Ma wbudowany silnik, dzięki któremu nie trzeba ręcznie się męczyć ze zwijaniem większej powierzchni materiału. Można dobrać do niej ozdobną falbanę, która wzmocni urok całości. Markiza ta nadaje się świetnie zarówno do restauracji, jak i domów jednorodzinnych. Model przeciwległy to Markiza Mezzo. Składana ręcznie, a jeżeli chcesz oszczędzić sobie wysiłku, możesz również dokupić do niej napęd elektryczny. Markiza jest dosyć mała, świetnie nada się do zacienienia okna. Wielu producentów oferuje ekonomiczne napędy  ręczne. Za pomocą mechanizmu zwijasz materiał do kasety. Do większości modeli możesz za dopłatą zamontować elektryczny napęd.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz