Materiał Partnera

Malowanie proszkowe – dlaczego warto zaufać tej metodzie?

Malowanie proszkowe – dlaczego warto zaufać tej metodzie?

Wszyscy właściciele samochodów wiedzą, że niektóre komponenty z czasem będą wymagały renowacji. Niestety sporo problemów wizualnych przysparzają lakier oraz felgi stalowe. Ze względu na zużycie eksploatacyjne elementy te z czasem tracą swój świeży wygląd oraz styl. Aby przywrócić je do pierwotnego stanu, poddaje się je procesowi odnowienia poprzez malowanie. Najczęściej stosowane jest malowanie proszkowe. Czym różni się od tradycyjnego?

Proces malowania proszkowego

Podstawową różnicą pomiędzy malowaniem tradycyjnym a malowaniem proszkowym jest sposób rozprowadzania farby. Przy malowaniu proszkowym stosuje się specjalistyczny sprzęt, do jakiego należy zaliczyć rozpylacze. Powłoka stworzona dzięki malowaniu proszkowemu odznacza się niezwykłą trwałością oraz niespotykaną nigdzie indziej gładkością powierzchni. Dzięki czemu jest to możliwe? Zasadniczo malowanie proszkowe można podzielić na dwie kategorie. Malowanie elektrostatyczne i elektrokinetyczne. Największymi zaletami malowania proszkowego, bez względu na zastosowaną metodę, są aspekty takie jak brak emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska, całkowite wykorzystanie materiału malarskiego oraz zabezpieczenie antykorozyjne. Przed każdym malowaniem, powierzchnię należy wyczyścić.

Można to osiągnąć za pomocą metody piaskowania. Malowanie proszkowe jest zatem nie tylko niezwykle skuteczne, lecz także bezpieczne dla środowiska i pracowników. Aby mieć pewność, że przedmioty powierzone do renowacji, pomalowane zostaną z troską o najmniejszy nawet szczegółów, warto skorzystać z oferty najbardziej renomowanych firm. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Hydro-Blast, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, wykwalifikowanej kadrze pracowniczej i nowoczesnym zapleczu technologicznym, może świadczyć swoje usługi na najwyższym poziomie. Jakie jeszcze korzyści może przynieść malowanie metodą proszkową?

Malowanie proszkowe – uniwersalne zastosowanie

Wbrew powszechnie panującej opinii malowanie proszkowe nie dotyczy tylko i wyłącznie materiałów wykonanych ze stali. Z równą precyzją i estetyką można poddać renowacji szkło oraz drewno. Jest to szczególnie przydane w sytuacji, w której ktoś chciałby odświeżyć meble. Mowa tu zarówno o krzesłach i stołach, jak i o szafach, w których często łączone są powierzchnie szklane z drewnianymi.

Malowanie proszkowe świetnie sprawdzi się w przypadku chęci zmiany koloru szklanego blatu. Choć metoda malowania proszkowego znana jest od niedawna, cieszy się coraz większą popularnością. Wszyscy klienci zadowoleni są z jakości oraz relatywnie niskiej ceny wykonanych usług.

Opracowanie:
Bykowce, Starowiejska 9
tel. 731 628 562
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz