Materiał Partnera

Małe sklepy osiedlowe - za co je cenimy?

Małe sklepy osiedlowe - za co je cenimy?

Produkty spożywcze to zazwyczaj artykuły, po które sięgamy w pierwszej kolejności robiąc zakupy. Trudno bez nich przygotować pożywne śniadanie czy smaczny rodzinny obiad. Często kupujemy je w dużych marketach, ale przecież nie wybieramy się tam codziennie. Mniejsze ilości produktów, z których korzystamy na co dzień zazwyczaj kupujemy w małych osiedlowych sklepach, które znajdują się blisko naszych domów.

Co przemawia na korzyść małych sklepów spożywczych?

Z przeprowadzonych badań wynika, iż Polacy cenią sobie osiedlowe sklepy przede wszystkim za świeże produkty, bliskość od miejsca zamieszkania, a co za tym idzie oszczędność czasu. Polska jest w Europie liderem , jeśli chodzi o ilość małych sklepów. Klienci dużą wagę przywiązują do bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą oraz indywidualnego podejścia do kupującego. Bardzo ważne jest także dogodne położenie sklepu. Większość klientów w osiedlowych sklepach robi mniejsze zakupy, nabywając podstawowe produkty spożywcze, soki, napoje, alkohol oraz artykuły higieniczne. Świeże i chrupiące pieczywo, owoce i warzywa, nabiał czy inne produkty spożywcze są tam kupowane ze względu na swoją wysoką jakość. Co prawda wybór może jest mniejszy niż w sklepach wielkopowierzchniowych, ale gdy odwiedzą nas niespodziewani goście, a w lodówce pustki, to bez problemu w osiedlowym sklepie dostaniemy produkty, z których będzie można przyrządzić wyśmienitą kolację, do której kupimy również butelkę dobrego wina.

Sklep sieciowy w mniejszym wydaniu

Sieciówki kojarzą się zazwyczaj z dużymi, na ogół zagranicznymi firmami, które swoje sklepy mają rozsiane w większych miastach na terenie całego kraju. Jednak istnieją też sieci mniejszych sklepów, które można spotkać również w mniejszych miastach i miasteczkach. Jedną z takich sieci jest Żabka. Przystąpiła do pani Joanna Stanek z Lublina. Posiada własny sklep spożywczy, ale prowadzi go pod szyldem Żabki. Małe sklepy sieciowe pozwalają na utrzymanie kameralnego, a czasem nawet rodzinnego charakteru. Dbają o budowanie i rozpoznawalność marki oferując produkty wysokiej jakości. Mają co prawda ograniczona ilość towaru, jednak dzięki temu jest on zawsze świeży i można go też szybciej sprzedać. Warte zaznaczenia jest, iż wszystkie sklepy tej samej sieci mają podobny układ oraz wystrój, o sprawia, że wchodząc do takiego lokalu niezależnie od jego lokalizacji, można bez problemu znaleźć określony towar. Dużym plusem są też promocję, które zazwyczaj obowiązują we wszystkich sklepach danej sieci.

Opracowanie:
Lublin, Lubartowska 5
tel. 780 021 496
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz