Materiał Partnera

Mała łazienka – jakie wybrać urządzenia sanitarne?

Mała łazienka – jakie wybrać urządzenia sanitarne?

W nowoczesnym budownictwie łazienki nie są dużych wielkości. Dlatego kupując nowe mieszkanie już zaraz po kupnie warto zastanowić się nad jej aranżacją. Trzeba zastanowić się jakie urządzenia sanitarne będą nam potrzebne i co najważniejsza jak się tam zmieszczą. Warto skorzystać z pomocy projektanta, który rozmieści umywalkę, prysznic czy toaletę w taki sposób, aby zmieściło się w niej jeszcze kilka niezbędnych sprzętów.

Prysznic czy wanna?

Kupując nowe mieszkanie lub remontując stare warto sporo uwagi poświęcić na zaplanowanie łazienki, szczególnie jeśli jest ona mała. Na małej przestrzeni powinny zmieścić się wszystkie najważniejsze urządzenia sanitarne oraz szafka na ręczniki czy detergenty. Na małej powierzchni warto skusić się na montaż kabiny prysznicowej.  Aby optycznie powiększyć pomieszczenie warto zrezygnować z brodzika i zainwestować w odpływ przy podłodze. Nie tylko wygląda on nowocześnie, ale znacznie ułatwia utrzymanie czystości. Drzwi do kabiny powinny być szklane przezroczyste, a nie mleczne. Dzięki temu można zyskać na lekkości i powiększyć wizualnie powierzchnię łazienki. W łazienkach, które są ekstremalnie małe świetnie znajdzie się narożna kabina prysznicowa, której drzwi zamontowane zostaną na specjalnych prowadnicach.

Umywalka nablatowa czy zwykła?

W małej łazience idealnie sprawdzi się umywalka nablatowa. Jest to jeden z trendów łazienkowych, a modele umywalek zachwycają wzorami, kolorami oraz designem. Montaż umywalki nablatowej nie jest skomplikowany i warto go wykonać na małej szawce, kosoli lub stoliczku z półką, na której będzie można przechowywać ręczniki lub przybory toaletowe. Urządzając małą łazienkę warto wybrać okazałe urządzenia sanitarne. Są one wygodne, a w małym wnętrzu prezentować się będą bardzo okazale. Wybierając umywalkę warto zwrócić uwagę na jej wielkość. Nie powinna ona przekraczać 45 centymetrów ponieważ trzeba pamiętać o osadzeniu jej na blacie lub wiszącej szufladzie. Jeśli umywalka jest okrągła warto dopasować do niej niewielką baterię i zamontować ją z boku umywalki bądź w ścianie nad nią. Dzięki temu kran będzie funkcjonalny i będzie dobrze się prezentować.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Wroczyńskiego 2 lok. 54
tel. 665 267 873
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz