Artykuł sponsorowany

Makijaż permanentny – zalety trwałego makijażu. Art Cconcept Medi & PMU Paulina Osińska

Makijaż permanentny – zalety trwałego makijażu. Art Cconcept Medi & PMU Paulina Osińska

Makijaż bez konieczności codziennego powtarzania tego samego rytuału? Tak, to możliwe! Dzięki rozwojowi kosmetologii możliwe jest wykonanie trwałego makijażu, który będzie wyglądał świetnie niezależnie od pory dnia czy pogody. Nigdy więcej rozmazanego tuszu w deszczu, czy ścierającej się szminki podczas jedzenia.

Makijaż permanentny – co to w ogóle jest?

Upiększanie się nie jest niczym nowym, zaskakującym ani dyskryminującym. Potrzeba podkreślania urody towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów, co skutkowało wynajdywaniem najróżniejszych metod dbania o swój wygląd. Historia zna liczne przypadki zadziwiających kosmetyków, jakich używali starożytni, które dla nas są mocno niepokojące. Kleopatra podobno używała do barwienia ust… soku z żuków.

Na szczęście ewolucja doprowadziła nas do tego punktu, w którym nie musimy już się nawet malować codziennie. A wszystko to za sprawą gabinetów kosmetycznych, które oferują makijaż permanentny. Teraz możemy trwale podkreślić, co trzeba dzięki pomocy linergistek. Są to specjalistki w dziedzinie makijażu permanentnego, które jak nikt inny doradzą w kwestii podkreślania urody na stałe.

Makijaż permanentny – jak to wygląda?

Trwały makijaż powstaje w procesie wprowadzania pod skórę pigmentów, które implementuje się płycej niż barwniki w tatuażu tradycyjnym. Pigment podczas „malowania” permanentnego umieszczany jest w drugiej lub trzeciej warstwie naskórka. Warto nadmienić, że przed rozpoczęciem makijażu permanentnego wykonywanego w gabinecie kosmetycznym linergistka smaruje miejsca tatuowane specjalną maścią znieczulającą.

Około dwóch dni po zabiegu skóra zaczyna się regenerować, więc pojawiają się strupki oraz łuszczenie. W tym czasie warto chronić delikatną skórę i natłuszczać ją np. maścią z Wit. A lub pantenolem. Złuszczanie się to naturalna reakcja na wprowadzenie barwnika pod skórę, więc nie ma się czym martwić.

Po zaleczeniu należy zgłosić się na korektę, dzięki czemu kosmetyczka nada ostateczny kształt. Makijaż permanentny utrzymuje się od roku do 5 lat w zależności od indywidualnego tempa złuszczania się naskórka, wiec warto co jakiś czas odświeżyć kreskę na oku, jeśli chcemy cieszyć się nienagannym wyglądem.

Jakie części twarzy można podkreślić za pomocą makijażu trwałego

Makijaż permanentny najczęściej wykonuje się na ustach, brwiach oraz na powiekach. Przed każdym zabiegiem niezbędna jest konsultacja z linergistką, co pozwoli dobrać odpowiednią metodę nakładania makijażu permanentnego. Indywidualne podejście do klientki to wizytówka gabinetu Art Cconcept Medi & PMU Paulina Osińska z Gdańska, który działa już od 2005 roku. Gabinet oferuje różnorodne usługi kosmetyczne, specjalizując się w zabiegach związanych z makijażem permanentnym ust, brwi i powiek. Kosmetyczka odpowiedzialna jest za modelowanie ust, brwi i oczu, tworząc idealny kształt, gęstość oraz wyrazistość dla naszej twarzy. W ofercie salonu znajdziemy również rewitalizację skóry, toksynę botulinową oraz mezoterapię igłową z biostymulatorami tkankowymi, a także modelowanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego.

Makijaż permanentny ust pozwala wydobyć ich naturalne piękno delikatnym podkreśleniem czerwieni wargowej lub zupełnie je zmienić poprzez nadanie głębszego koloru. Zabieg ten pomaga też skorygować naturalnie występującą asymetrię.

Bardzo często panie decydują się na podkreślenie brwi, co jest zrozumiałe – brwi nadają twarzy charakteru i wyrazistości. Bardzo popularne są brwi ombre, czyli delikatnie cieniowane – brwi u nasady są jaśniejsze, a na końcach ciemniejsze. Metoda ta nadaje brwiom idealnie łukowaty kształt, a jednocześnie zachowuje ich naturalny wygląd. Równie popularny jest microblading, który polega na „zagęszczeniu” brwi poprzez dodanie cieniuteńkich kreseczek imitujących naturalne włoski. Dzięki temu brwi stają się gęstsze, ale wyglądają naturalnie.

Kreski na powiekach to sposób na subtelne podkreślenie spojrzenia. Kreska najczęściej jest cieniutka, a jej zadaniem jest optyczne zagęszczenie linii rzęs. Dzięki temu spojrzenie staje się powabne, ale nadal naturalne. Nigdy więcej nierównej walki z eyelinerem!

Opracowanie:
Gdańsk, Wałowa 17 lok. 35
tel. 500 167 733
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz