Materiał Partnera

Litoterapia, czyli uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych i półszlachetnych.

Litoterapia, czyli uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych i półszlachetnych.

Litoterapia uważana jest za część medycyny alternatywnej. Uzdrawiająca moc kamieni była wykorzystywana przez ludzkość już kilka tysięcy lat temu. Obecnie kamieniom szlachetnym i półszlachetnym również przypisuje się dobroczynne właściwości. Wystarczy nosić je przy sobie w postaci biżuterii lub trzymać je w pobliżu, by korzystać z ich pozytywnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie.

Długa historia litoterapii

Litoterapię powszechnie stosowano w starożytnej Grecji. Osobom cierpiącym na schorzenia układu kostno-stawowego, przyrządzano mikstury z zawartością sproszkowanych minerałów bogatych w wapń. Mniej więcej w tym samym czasie w Indiach, choroby skórne i owrzodzenia leczono za pomocą okładów z pereł. W średniowieczu sproszkowane kamienie, były stosowane jako powszechne lekarstwo. Okruchy określonego minerału rozrabiano z wodą i podawano choremu skarżącemu się na konkretną dolegliwość. Sposób ten do dziś wykorzystują najbogatsi mieszkańcy Indii. Kiedy tylko ich stan zdrowia się pogorszy, piją oni gorące mleko z dodatkiem sproszkowanego szmaragdu, szafiru, pereł i rubinu.

Leczenie za pomocą kamieni

Każdy minerał posiada określone właściwości, które pomagają na różne schorzenia. Dla przykładu agat w korzystny sposób wpływa na narząd wzroku i chroni nas przed przemęczeniem. Aby w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości kamieni szlachetnych i nie tylko, trzeba mieć je w pobliżu siebie. Najczęściej robimy to nieświadomie, wybierając biżuterię, która nam się podoba. Wybrany kamień można też nosić w kieszeni, trzymać w dłoniach przez trzydzieści minut lub po prostu umieścić go w tym samym pomieszczeniu, w którym przebywamy. Za pomocą minerałów można też wykonać delikatny masaż.  Z powodzeniem wykorzystuje się je do energetyzowania wody pitnej. Wystarczy obmyć je pod bieżącą wodą, a następnie na parę godzin umieścić w naczyniu wypełnionym wodą źródlaną. Po upływie określonego czasu, przygotowaną w ten sposób wodą można przemyć rany czy wykorzystać ją do zrobienia okładów. Nada się także do podlewania roślin.

Biżuteria, najprostszy sposób na pozytywną zmianę

Piękna biżuteria to doskonała ozdoba. Dzięki niej możemy też równocześnie korzystać z energii kilku różnych kamieni. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie wyroby jubilerskie. Ogromny wybór minerałów znajdziemy w sklepie Kamienie Świata, który mieści się w Kołobrzegu. Fachowa obsługa doradzi nam nie tylko, w kwestii wyboru konkretnego wzoru, lecz także w aspekcie dobroczynnego działania kamieni szlachetnych i półszlachetnych, użytych do wykonania biżuterii. Firma zajmuje się także jej naprawą oraz renowacją.

Opracowanie:
Kołobrzeg, Unii Lubelskiej 12
tel. 609 601 800
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz