Materiał Partnera

Lipotransfer – małoinwazyjne modelowanie sylwetki

Lipotransfer – małoinwazyjne modelowanie sylwetki

Lipotransfer, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej to zabieg chirurgiczny będący połączeniem dwóch zabiegów – liposukcji oraz powiększania i modelowania wybranej części ciała. Wykonywany jest on w dobrych klinikach chirurgii plastycznej. Stanowi alternatywę dla implantów i sztucznych wypełniaczy, jest również dużo bezpieczniejszy. Zobacz, na czym polega przeszczep tkanki tłuszczowej i dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Dlaczego warto?

Już podczas jednego przeszczepu tkanki tłuszczowej zobaczyć możemy efekty. Zabieg ten pozwala nie tylko wyszczuplić ciało na wybranym obszarze, ale też perfekcyjnie wymodelować sylwetkę poprzez lipolifting części ciała, którą chcielibyśmy wypełnić. Tkanka tłuszczowa jest naturalnym wypełniaczem, dlatego, jeśli zabieg lipotransferu zostanie przeprowadzony prawidłowo, nie ma ryzyka wystąpienia alergii lub odrzutów – jest on małoinwazyjny, a ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie. Dodatkowo zawarte w tkance tłuszczowej komórki macierzyste o właściwościach regeneracyjnych i rewitalizacyjnych. Skóra jest więc wyraźnie odmłodzona, jędrniejsza i elastyczniejsza.

Liposukcja – odsysanie tłuszczu

Pierwszym etapem zabiegu lipotransferu jest liposukcja, czyli tzw.  odsysanie tłuszczu. Zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym (narkozie) lub w znieczuleniu miejscowym, w zależności od decyzji chirurga.

Poleca na wprowadzeniu do wybranego obszaru, poprzez niewielkie nacięcia, sondy, połączonej z aparatem ssącym. Za jej pomocą chirurg precyzyjnie usuwa kolejne warstwy tkanki tłuszczowej, redukując jej nadmiar i modelując wybrane przez pacjenta partie ciała. Usunięcie zbędnego tłuszczu wykonywane jest z miejsc najbardziej otłuszczonych, takich jak:

 • brzuch,
 • uda,
 • pośladki,
 • ramiona.

Nacięcia wykonywane są w miejscu niewidocznym, a blizny po zabiegu są niewielkie – około 2–3 mm. Użycie bardzo cienkich kaniul, przez które usuwana jest tkanka tłuszczowa, ma również za zadanie zmniejszenie krwawienia w trakcie i po wykonaniu zabiegu.

Lipolifting - wykorzystanie tkanki tłuszczowej

Drugim etapem jest wykorzystanie odessanej tkanki tłuszczowej. Zostaje ona odwirowana, a po otrzymaniu czystego tłuszczu bogatego w komórki macierzyste wszczepiany jest on w miejsca, które wymagają powiększenia czy wymodelowania.

Rozwiązanie to jest najbezpieczniejszym wyborem, ponieważ tkanka tłuszczowa jest naturalnym składnikiem naszego ciała, a nie sztuczną substancją. W tej sytuacji nie istnieje więc ryzyko odrzutu lub wystąpienia reakcji alergicznej.

Transfer tłuszczu powszechnie stosowany jest w celu uzupełniania ubytków spowodowanych urazami, chorobami i wadami wrodzonymi, a także:

 • powiększania piersi i pośladków,
 • wypełniania zmarszczek,
 • powiększania ust,
 • korygowania opadających policzków,
 • wypełniania bruzd nosowo-wargowych,
 • likwidacji cieni pod oczami,
 • niwelowania asymetrii twarzy,
 • eliminowaniu blizn potrądzikowych.

Efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak końcowy, długotrwały efekt, zobaczyć możemy, gdy zniknie opuchlizna. Aby efekty zabiegu były optymalne zaleca się, aby przez kilka tygodni po zabiegu pacjent nosił specjalną odzież uciskową.

Gdzie wykonać lipotransfer?

Przeszczep tkanki tłuszczowej jest zabiegiem chirurgicznym, wykonywanym w klinikach chirurgii plastycznej. Jest to ingerencja w wygląd naszego ciała, warto więc oddać się w ręce doświadczonego lekarza.

W miejscu takim jak Klinika Chirurgii Plastycznej Bieńkowski liczyć możemy nie tylko na profesjonalnie wykonany zabieg, ale również zrozumienie ze strony personelu medycznego oraz szczegółowe konsultacje przed i po wykonanym zabiegu. Warto kierować się tym przy wyborze kliniki, ponieważ nasze samopoczucie zawsze powinno być najważniejsze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz