Materiał Partnera

Łączenie łazienki z toaletą – prace remontowe

Łączenie łazienki z toaletą – prace remontowe

W małych mieszkaniach, czy tych umiejscowionych w kamienicach oraz blokach z wielkiej płyty, wielokrotnie dobrym sposobem na tworzenie ładnych i przestronnych łazienek, jest łączenie ich z toaletami. Największą zaletą takiej inwestycji, jest generowanie większych przestrzeni, przyjemniejszych w użytkowaniu. Wielokrotnie wymaga to jednak przeprowadzenia złożonego remontu. Tu potrzeba współpracy z szeroko wyspecjalizowaną firmą remontowo-wykończeniową.

Dobry projekt

Łączenie łazienki z toaletą wymaga stworzenia przede wszystkim dobrego projektu architektonicznego, aranżacyjnego, a także instalatorskiego. Nie można bowiem zapomnieć o tym, aby dokonać modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej, a także elektrycznej, czy tej związanej z centralnym ogrzewaniem oraz ciepłą wodą użytkową. Projekt można zlecić zarówno profesjonalnemu biurowi architektonicznemu, jak i powierzyć to zadanie wykonawcy robót. Wtedy to on zajmie się przekazaniem planu mieszkania itd. odpowiednim projektantom – opcja ta wielokrotnie jest tańsza.

Szerokie przeróbki murarskie

Tworzenie połączenia pomiędzy łazienką a toaletą, polega w pierwszych etapach na opróżnieniu pomieszczeń oraz wyłączeniu dopływu mediów. To pozwala przejść do demontażu wszystkich konstrukcji i rozpoczęcia kłucia ceramiki. Tu warto wiedzieć, że wielokrotnie bardziej opłacalne będzie wykorzystywanie specjalistycznych aranżacyjnych farb do glazury, bądź klejów i cienkich płytek, pozwalających maskować te stare. Oba pomieszczenia musza bowiem posiadać jeden styl, a w większości przypadków są one wykonywane w odmiennej aranżacji.

Do prac początkowych, zaliczanych do przeróbek murarskich zalicza się również zamurowanie otworów drzwiowych, często nie tylko jednego, albo obu i odtworzeniu nowego wejścia w najkorzystniejszym przestrzennie miejscu. Istotne jest także wyburzenie ściany działowej.

Wykończenie wnętrza

Po etapach, które możemy zaliczyć przeróbkami murarskimi, dochodzi do prac wykończeniowych wnętrza. Te zawsze rozpoczynają się o działań instalatorskich. Dopiero po nich można przejść do działań remontowych, polegających na wspomnianym zakładaniu glazury, wykonywaniu oświetlenia, na montażu mebli oraz na instalowaniu armatury. Doświadczone firma wykończeniowa, pozwoli osiągnąć zaś sukces w postaci nowoczesnego, pięknego oraz funkcjonalnego pomieszczenia o „większej” powierzchni, nie tylko dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu pomieszczenia. Ważna jest także zabawa geometrią wnętrza oraz optyczne powiększanie. W tym ekspercki wręcz poziom, wypracowała sobie ekipa remontowa Grzegorz Szafasza. Firma podejmuje się zaś inwestycji zarówno na zlecenie deweloperów, agencji nieruchomości, klientów indywidualnych, a także biznesowych i publicznych. 

Opracowanie:
Trzebcz 45 lok. 1
tel. 533 030 420
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz