Materiał Partnera

Kursy językowe dla dzieci i młodzieży. Kiedy maluch powinien zacząć się uczyć języków obcych?

Kursy językowe dla dzieci i młodzieży. Kiedy maluch powinien zacząć się uczyć języków obcych?

Dobra znajomość języków obcych to dziś bardzo ceniona umiejętność. Dlatego wielu rodziców zapisuje swoje pociechy na zajęcia z języków obcych, chcąc w ten sposób zapewnić im lepszy start w dorosłe życie. Oczywiście nauka języków obcych to świetny pomysł, jednak wiąże się z nią także kilka niebezpieczeństw. Jak podejść do sprawy z głową i wychować małego poliglotę? W naszym artykule znajdziecie kilka podpowiedzi na ten temat.

Najważniejsze zasady

Jeśli chcemy, by nasz maluch szybko nauczył się języka obcego, oswajajmy go z jego brzmieniem, jeszcze zanim zacznie się rzeczywista nauka języka. Jeśli sami nie władamy językiem perfekcyjnie, lepiej nie bawmy się w nauczyciela. Zamiast tego włączmy maluchowi bajkę lub piosenkę po angielsku – nie musi od razu wszystkiego rozumieć. Chodzi o to, by oswajał się z językiem. Bajki i inne formy nauki – na przykład kolorowe książeczki z angielskimi wierszykami – sprawdzą się też jako uzupełnienie nauki, kiedy już zapiszemy nasze dziecko do szkoły językowej. Dobrze jednak, byśmy ich wybór konsultowali z lektorem, tak by pomoce naukowe były dostosowane do poziomu umiejętności językowych dziecka. Nie ma jasno określonego momentu, w którym dziecko powinno zacząć się uczyć języków – wszystko zależy od jego indywidualnych predyspozycji.

W przyjaznych warunkach

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej szkoły językowej. W przypadku nauki języków dla dzieci istotna jest nie tylko metoda nauczania języka, jaką stosuje dana placówka, ale także to, czy panują w niej warunki dostosowane do potrzeb najmłodszych uczniów. Najlepszym wyborem będzie szkoła, która specjalizuje się w nauczaniu dzieci. To da nam gwarancję, że pracujący tam lektorzy potrafią pracować z maluchami oraz że w salach wykładowych panują warunki pozwalające dzieciom bezpiecznie i kreatywnie spędzać czas. W zwykłych szkołach językowych, które tylko część zajęć kierują do najmłodszych, na pewno nie znajdziemy tak dobrych warunków dla naszego dziecka. Warto zapisać pociechę na lekcje języka angielskiego w szkole St. Patrick's Szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Lektorzy o wysokich kwalifikacjach językowych i pedagogicznych uczą tu języka nawet pięciolatków.

Nic na siłę

Pomysł, by nasze dziecko uczyło się języków obcych od najmłodszych lat, zwykle jest bardzo dobry. Trzeba jednak pamiętać, by nie zmuszać malucha do chodzenia na lekcje, jeśli ten wyraźnie tego nie chce. Wbrew swojej woli maluch niewiele się nauczy. Dlatego jeśli nie wykazuje zainteresowania językami obcymi, odpuśćmy i wróćmy do tematu za kilka lat – być może nasze dziecko musi po prostu dorosnąć do nauki języków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz