Materiał Partnera

Kulki proteinowe i method feeder, czyli jak szybko złowić karpia

Kulki proteinowe i method feeder, czyli jak szybko złowić karpia

Wędkarstwo to sport, który cieszy się niezwykłą popularnością w Polsce. Grono zwolenników łowienia ryb stosuje rozmaite techniki, sprzęt oraz przynęty. Świetnym wyborem są kulki proteinowe, czyli produkty wyposażone w duże ilości białka. Co dokładnie je charakteryzuje i jakie ryby, oprócz karpia, są nimi najbardziej zainteresowane? Gdzie można kupić tego typu kulki?

Zachęcić rybę

Zanęta to kluczowy element podczas każdego łowienia, bowiem dzięki niej zachęca się rybę do podpłynięcia w pożądany fragment łowiska i zwiększa się tym samym możliwość jej schwytania. Nęcenie za pomocą wysokoproteinowych kulek zanętowych jest niezwykle skuteczne. Wszystko dzięki uwalnianym przez nie witaminom, aminokwasom i betainie. Bardzo istotny jest zwłaszcza ostatni składnik. Betaina odnalazła swoje zastosowanie nie tylko w wędkarstwie, ale również w dietetyce, gdzie stosuje się  ją jako suplement diety pomagający w rozbudowie mięśni. To związek chemiczny o charakterze organicznym występujący głównie w burakach cukrowych. Poprawia on metabolizm i jest uwielbiany szczególnie przez karpie. Ryby te wręcz uzależniają się od tej substancji i zawsze wracają do miejsca, w którym nęci się je produktami uwalniającymi betainę. Warto więc zainwestować w takie kulki zanętowe, które nie tylko posiadają ten składnik, ale i szybko uwalniają go w wodzie, co powoduje przyspieszoną pracę zanęty i przypływ karpi w pożądaną strefę łowiska. Produkty tego typu posiada w swojej ofercie firma FHU Carpio Ball Góźdź Zbigniew z Elbląga, która jest w branży od wielu lat i oprócz najwyższej jakości kulek służy też niezbędną wiedzą, dzięki czemu pomoże nam dobrać odpowiednią do naszych celów i potrzeb zanętę.

Innowacyjna technika

W specjalistyczne kulki method fedder warto zainwestować zwłaszcza, jeśli mamy mało czasu na zasiadkę. Koszyczek wypełniony właściwymi produktami pomaga w bardzo szybkim złowieniu sporej liczby karpi. Foremkę wypełnia się pelletem i zestawem z przynętą. Po dodaniu zanęty należy zamontować wspomniany wyżej koszyk. Po umieszczeniu zestawu w łowisku możemy spodziewać się sporego zainteresowania nie tylko karpi, ale też linów, karasi czy leszczy. Wszystkie te ryby niezwykle łatwo złowić właśnie dzięki kulkom method feeder, które okazują się efektywnym sposobem na doskonałe połowy. Jeżeli więc jesteśmy pasjonatami wędkarstwa, a dodatkowo lubimy łowić karpie, produkty method feeder mogą okazać się niemal niezbędne. Zdecydowanie zwiększą one liczbę schwytanych ryb z tego gatunku i nie tylko. Aby cieszyć się ich skutecznością, warto jednak pamiętać o kupnie produktów jedynie od najlepszych, renomowanych sprzedawców.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz