Materiał Partnera

Kuchnia na wymiar, czyli co warto wiedzieć o meblach kuchennych na zamówienie?

Kuchnia na wymiar, czyli co warto wiedzieć o meblach kuchennych na zamówienie?

Jeśli planujesz urządzić kuchnię swoich marzeń, to opcja kupna mebli na zamówienie okaże się idealnym rozwiązaniem. Przed ich kupnem warto jednak rozważyć kilka kwestii, które pomogą z powodzeniem wcielić nasz projekt w życie. Dowiedz się więc, z czego należy zdać sobie sprawę przed kupnem mebli kuchennym na zamówienie.

Zwymiarowanie kuchni po pierwsze

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest dokonanie odpowiednich pomiarów kuchni, w tym otworów okiennych, przyłączy wody, prądu, gazu w celu ustalenia wysokości, szerokości oraz długości przyszłej zabudowy.

Po drugie – nasze oczekiwania co do estetyki

Dokonując pomiarów warto jednocześnie zastanowić się nad wstępnym projektem, w którym ustalimy między innymi styl aranżacyjny oraz przeznaczenie naszych mebli, aby ustalić nie tylko najestetyczniejsze, ale także jak najbardziej funkcjonalne rozwiązania i tak, aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Dobrze jest także rozważyć nowoczesne rozwiązania techniczne dla kuchni takie jak np.

  • Szuflady ze specjalnymi systemami organizacji
  • Kosze obrotowe w szafkach narożnych czy
  • Szafki typu cargo.

Modne i zaskakujące rozwiązania

Warto zrobić mały rekonesans w celu sprawdzenia lepszych rozwiązań. Czasem aktualne trendy mogą wydać się nam bardzo interesujące i zaskakujące i okazać się  źródłem inspiracji. Można więc przewertować aktualne magazyny, fora czy strony internetowe w interesującej nas tematyce.

Materiały

Kiedy już nakreślimy jak najwięcej wytycznych dla architekta, czas na dobór materiałów. Ogromnym plusem mebli na zamówienie jest to, że w tej kwestii nie musimy iść na kompromisy i możemy dobrać materiały najwyższej jakości oraz takie, których estetyka będzie się wpisywała w naszą wizję. Do wyboru mamy naprawdę wiele rozwiązań, takich jak np. blaty z płyt laminowanych, drewna, kamienia, konglomeratu czy ceramiki bądź też meble w najróżniejszych stylach aranżacyjnych od vintage, przez klasyczny, skandynawski, industrialny po nowoczesny. Również kwestia okuć meblowych daje nam duże pole do popisu zarówno pod względem rodzajów (do wyboru mamy między innymi frezowane, listwowe, gałkowe czy dwupunktowe)  jak i kolorów. Tak samo rzecz się ma z frontami – fornirowane, z drewna, z płyty MDF. Do wyboru, do koloru.

Solidne i oryginalne meble kuchenne na wymiar

Pracownicy firmy Brytus stworzą dla Państwa meble kuchenne na zamówienie dokładnie na podstawie Państwa sugestii oraz indywidualnych potrzeb, służąc radą i pomagając stworzyć jak najbardziej harmonijne wnętrze z niepowtarzalnym charakterem. 

Opracowanie:
Puńców, Lipowa 10
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz