Materiał Partnera

Księgarnia stacjonarna czy księgarnia online?

Księgarnia stacjonarna czy księgarnia online?

Nie można określić ich jako towar deficytowy, bowiem książki otaczają nas zewsząd, kusząc i czekając na tego, który zechce sięgnąć po znajdującą się w nich wiedzę. Zazwyczaj zakupujemy je zarówno stacjonarnie, jak i w Internecie, a obydwa te sposoby mają i swoje wady, i zalety. Kiedy szczególnie warto wybrać samodzielną wyprawę do księgarni, a kiedy wystarczy włączenie sprzętu elektronicznego i zakup online?

Księgarnia stacjonarna

Księgarnia stacjonarna to miejsce w którym bibliofil jest w stanie spędzić nawet kilka godzin, przeglądając okładki, czytając opisy i szukając interesujących pozycji. Bezpośredni kontakt z książką przed zakupem stanowi główną zaletę tego miejsca, mamy bowiem szansę przynajmniej na oględne przyjrzenie się jej treści i wstępne zadecydowanie, czy dana pozycja może być tym, czego poszukiwaliśmy. Atutem punktów stacjonarnych jest także to, że możemy w nich skorzystać z fachowej pomocy sprzedawców, którzy doradzą nam wybór książki traktującej o interesującym temacie. To szczególna zaleta w przypadku księgarni specjalistycznych, to jest takich, w których znajdziemy lektury w danej tematyce. Takim miejscem jest choćby Księgarnia Prawnicza Canisbook, znajdująca się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Tam też można zakupić głównie publikacje z dziedziny prawa i administracji, a także innych nauk, takich jak ekonomia, psychologia czy socjologia.

Księgarnia online

Książki nabywane w księgarniach online cieszą się dużą popularnością i przodują w statystykach pod względem najchętniej kupowanych rzeczy w Internecie, tuż po odzieży i akcesoriach. Nie ulega wątpliwości, że jest to niezwykle wygodny sposób, bowiem bez odchodzenia od ekranu komputera lub smartfonu, jesteśmy w stanie szybko znaleźć interesującą nas pozycję. To zdecydowana zaleta gdy wiemy, jakiego tytułu szukamy, może jednak okazać się także wadą, gdy nie dysponujemy konkretnym tytułem i autorem, a zaledwie pewnym spektrum tematycznym. Właśnie w tej sytuacji, zdecydowanie lepiej sprawdzają się księgarnie stacjonarne, w których jesteśmy w stanie uzyskać pomoc i profesjonalne doradztwo sprzedawców.

Wybór pomiędzy księgarniami stacjonarnymi a księgarniami online uwarunkowany jest przede wszystkim indywidualnymi preferencjami. Nie jesteśmy jednak na straconej pozycji, bowiem zdecydowana większość sieci, zarówno dużych, jak i małych, proponuje obydwie opcje po to, aby dotrzeć do większej grupy klientów. Łatwość wyboru? Jak nigdy wcześniej!

Opracowanie:
Łódź, Kopcińskiego 8/12, parter B 030
tel. 507 686 285
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz