Materiał Partnera

Kserografia – kopiowanie dokumentów małych i dużych formatów

Kserografia – kopiowanie dokumentów małych i dużych formatów

Kopiowanie dokumentów za pomocą metody elektrofotograficznej na papier ksero to jedna z powszechniejszych metod powielania. Kserokopiarka to urządzenie używane w biurach, szkołach, punktach usługowych ksero i drukarniach. Na jakość odbitki wpływ ma nie tylko sam sprzęt, ale i papier, który może występować w różnych odcieniach bieli, gramaturze, matowości itp.

Papier ksero jaki wybrać?

Pierwszym kryterium, które powinno brać się pod uwagę wybierając dostawcę, producenta papieru ksero to wysoka jakość obsługi i duży wybór. Jakie czynniki wpływają na jakość papieru do kserokopiarki?

  • Gramatura, czyli ilość masy papieru przypadająca na jeden metr kwadratowy. Im wyższa gramatura, tym papier ksero staje się grubszy, sztywniejszy i mniej przezroczysty. Najpopularniejszą gramaturą papieru sprzedawanego w każdym sklepie jest 80 g/m². Ma ona powszechne zastosowanie w każdej firmie. Papiery ozdobne, kredowe mają wyższą gramaturę i mogą wynosić nawet do 250 g/m². Niektórzy producenci podają grubość arkuszu papieru w mikronach. Odpowiednik 80 g/m² to mniej więcej 110 mikronów.

  • Jasność papieru – wysoka biel przekłada się na uzyskanie bardzo dużego kontrastu. Białość papieru ksero oznaczana jest symbolem CIE i oznaczeniem liczbowym do 140 do 170.

  • Format papieru ksero zależy od jego przeznaczenia finalnego. Do użytku biurowego stosuje się najpopularniejszy – A4. Większe formaty niż A3 wymagają zwykle zastosowania niestandardowych urządzeń. Są to papiery ksero wielkoformatowe.

  • Nieprzezroczystość, czyli stopień odbijania i pochłaniania światła słonecznego. Przy optymalnej i wysokiej nieprzezroczystości odbity na papierze ksero dokument po spojrzeniu na niego „pod światło” nie powinien przebijać na drugą stronę.

  • Gładkość określa szorstkość papieru. Stopień gładkości oznaczany jest według skali PPS (dotyczy papieru powlekanego) lub skali Bendtsena (dotyczy papieru niepowlekanego). W zależności od przeznaczenia papieru należy dostosować jego gładkość.Gdzie warto kupować papier do ksero?

W przypadku, jeśli kupujesz papier ksero do biura, możesz skorzystać z oferty dowolnego sklepu. Natomiast jeśli prowadzisz profesjonalny punkt usługowy zajmujący się kserem wielkoformatowym lub poszukujesz papieru w roli, to skontaktuj się ze sprawdzonym dostawcą, który prowadzi sprzedaż hurtową. W takim miejscu spotkasz się nie tylko z dużym wyborem papieru do ksero, ale również z wiedzą ekspercką. Takim miejscem godnym polecenia jest firma Marpak Sp. z o.o., która od lat zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości papierów do ksero. Z dużą dbałością podchodzi do każdego zamówienia i oferuje najwyższe standardy obsługi klienta.

Opracowanie:
Krześnica 67
tel. 95 752 52 72
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz