Materiał Partnera

Kryteria wyboru łóżka rehabilitacyjnego

Kryteria wyboru łóżka rehabilitacyjnego

W łóżku spędzamy jedną trzecią swojego życia. W przypadku chorych ten czas może wynieść nawet całą dobę, dzień po dniu, tydzień po tygodniu, nierzadko całe życie. Wybór właściwego łóżka rehabilitacyjnego jest więc bardzo ważny ponieważ przekłada się na komfort życia zarówno chorego, jak i osoby, która go pielęgnuje. Na co zwrócić uwagę wybierając?

7 cech dobrego łóżka rehabilitacyjnego

Odpowiednie łóżko rehabilitacyjne pomaga w opiece nad obłożnie chorym, ale tylko wtedy, gdy spełnia szereg warunków, które w istotny sposób wpływają na wygodę jego użytkowania, oto one:

 • odpowiednie maksymalne dopuszczalne obciążenie i długość – ma to szczególne znaczenie
   w przypadku opieki nad pacjentem bariatrycznym, ponieważ standardowe łóżka
   są przystosowane do obciążenia do 135 kg i długości ciała pacjenta do 200 cm,
 • wysoka jakość materaca – przewlekle chory leżący pacjent będzie potrzebował materaca zapobiegającego odleżynom,
 • elektryczna regulacja wysokości – możliwość sterowania pilotem wysokością leża pomaga
   w czynnościach pielęgnacyjnych oraz w ewentualnym przesiadaniu się pacjenta na wózek inwalidzki,
 • regulacja zagłówka do pozycji siedzącej – zapobiega zakrztuszeniom w trakcie spożywania posiłków oraz ułatwia oddychanie,
 • regulacja segmentu uda – pomaga zapobiegać przykurczom,
 • boczne barierki – ułatwiają podniesienie się i zapobiegają wypadnięciu z łóżka w czasie snu,
 • mocne siłowniki – pozwolą na bezawaryjną intensywna eksploatacje łóżka.

 

Zapewnienie choremu opieki w warunkach domowych to prawdziwe wyzwanie. Wyzwanie również dla zdrowia osoby, która takiej opieki się podjęła, ponieważ podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych cierpi kręgosłup. Właściwie dobrane, ergonomiczne łóżko rehabilitacyjne pomaga zadbać o zdrowie i chorego, i osoby go pielęgnującej – mówi specjalista ze sklepu medycznego ZAWMED w Nowym Tomyślu.

Jak wybrać dobry sklep z łóżkami rehabilitacyjnymi?

Wysokiej jakości łóżka rehabilitacyjne są dużym obciążeniem dla budżetu domowego, dlatego wyboru należy dokonać starannie. Podstawową cechą dobrego sklepu jest fachowa wiedza jego pracowników. Specjaliści zaznajomieni z tematem niepełnosprawności i wyzwań związanymi z opieką nad osobą przewlekle chorą pomogą dokonać wyboru najlepszego w danej sytuacji, a także zredukować koszty nabycia sprzętu pomagając w uzyskaniu refundacji z NFZ.

Warto też zwrócić uwagę czy sklep poza kupnem oferuje również możliwość wypożyczenia odpowiedniego sprzętu, co pozwoli zredukować koszty opieki nad chorym przy łagodniejszych urazach.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz