Materiał Partnera

Korzyści płynące z wykonania izolacji natryskowej pianką PUR

Korzyści płynące z wykonania izolacji natryskowej pianką PUR

Każdy obiekt powinien być w odpowiedni sposób przystosowany do niskich temperatur, co oznacza także zapewnienie optymalnych warunków we wnętrzu. W tym celu niezbędne jest wykonanie szczelnej i trwałej izolacji. Profesjonaliści oprócz konwencjonalnych metod proponują także zastosowanie specjalnej pianki PUR. Czym konkretnie wyróżnia się takie rozwiązanie i jakie korzyści zapewnia?

Doskonałe parametry

W przypadku wyboru właściwej izolacji do obiektu użytkowego należy kierować się jej parametrami. Świetne wartości zapewnia pianka poliuretanowa, znana także pod nazwą PUR. W zależności od typu obiektu oraz oczekiwań i potrzeb inwestora, stosowane są dwa najczęstsze rodzaje tego rodzaju izolacji. To pianka otwarto- oraz zamkniętokomórkowa – oba warianty charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda. To właśnie ten parametr decyduje o osiąganych oszczędnościach w zakresie zużycia energii cieplnej.

Piana otwartokomórkowa wyróżnia się przede wszystkim swoją lekkością. Jej gęstość wynosi zaledwie 10-12 kg/m3, co jest wartością wysoko ocenianą w przypadku izolacji wykorzystywanych w budynkach. Paroprzepuszczalna piana zamkniętokomórkowa to z kolei gazoszczelność i nienasiąkliwość, czyli również pożądane właściwości. W doborze odpowiedniej pianki PUR pomogą specjaliści z firmy Izolacje Pluimers, którzy zajmują się ich nałożeniem w różnych obiektach. W jaki sposób aplikowana jest tego typu izolacja?

Szybko i dokładnie

Ogromną zaletą izolacji natryskowej pianką PUR jest szybkość w jej nakładaniu. Dzięki specjalistycznym urządzeniom fachowcy są w stanie pokryć konkretne powierzchnie w krótkim czasie, zapewniając jednocześnie maksymalną precyzję i doskonałą szczelność. Izolacja natryskowa pianką PUR to również oszczędności finansowe wynikające z kosztów poniesionych przy montażu tego typu docieplenia. Metoda ta nie jest bowiem specjalnie kosztowna, jednak należy pamiętać o powierzeniu jej realizacji doświadczonym specjalistom.

Niewątpliwym atutem pianki poliuretanowej jest także jej wytrzymałość. Poprawnie wykonana izolacja termiczna z jej użyciem daje możliwość utrzymania pierwotnych parametrów nawet przez ponad 30 lat. Materiał ten jest przyjazny dla alergików – nie wywołuje uczulenia, a wszelkie niezbędne atesty higieniczne sprawiają, że z powodzeniem stosować można piankę PUR w każdym typie obiektu, w tym m.in. w domach mieszkalnych. W odróżnieniu od wełny mineralnej pianka poliuretanowa nie pyli i chroni przed powstawaniem grzybów, pleśni i zarodników. Warto zatem zdecydować się na izolację natryskową pianką PUR – to nowoczesne rozwiązanie, które zapewni oszczędności i komfort termiczny na wiele lat.

Opracowanie:
Kutno, Wojska Polskiego 10a
tel. 24 253 87 70
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz