Artykuł sponsorowany

Kontrolne badania okulistyczne w salonie optycznym Oczko

Kontrolne badania okulistyczne w salonie optycznym Oczko

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zmysł wzroku pełni bardzo ważną funkcję. Wady czy choroby oczu są natomiast często nieuleczalne i szybko postępujące. Warto więc dbać o ten narząd – mowa tu nie tylko o unikaniu sytuacji, które mogą powodować pogorszenie naszego wzroku, ale również o wykonywaniu regularnych badań kontrolnych. Niestety wiele osób udaje się do lekarza specjalisty dopiero w sytuacji, gdy zauważy u siebie niepokojące objawy. Istnieją natomiast choroby, które objawiają się dopiero na zaawansowanym etapie rozwoju i wówczas leczenie jest utrudnione lub nawet niemożliwe. Sprawdźmy zatem, jak często powinniśmy odwiedzać okulistę oraz jak wyglądają badania kontrolne. 

Jak często należy przeprowadzać kontrolne badania okulistyczne?

Ogólnie uważa się, że takie badania osoby dorosłe powinny przeprowadzać co najmniej raz na dwa lata. Zalecana częstotliwość zwiększa się natomiast, gdy istnieją pewne wskazania. Osoby, cierpiące na niektóre przewlekłe choroby, są bowiem bardziej narażone na powstanie różnego rodzaju schorzeń czy wad wzroku. Przykładowo pacjenci, którzy chorują na cukrzycę, są bardziej zagrożeni wystąpieniem jaskry czy zaćmy. Ponadto, jak informują specjaliści z salonu optycznego Oczko badanie oczu może mieć także ważne znaczenie przy diagnozowaniu takich schorzeń jak: ból głowy, nadciśnienie tętnicze czy podwyższony cholesterol. Nie bez znaczenia jest również wiek – jak wiadomo, starsze osoby znacznie częściej mają problemy ze wzrokiem i powinny regularnie kontrolować jego stan. 

Jak wyglądają kontrolne badania okulistyczne?

O tym, jakie badania należy przeprowadzić, decyduje oczywiście lekarz okulista. W ramach wizyty kontrolnej zwykle możemy liczyć na badanie ostrości wzroku – często polegające na tradycyjnym odczytywaniu liter i cyfr różnej wielkości - oraz widzenia barw. Wykonywane jest także badanie pola widzenia, które umożliwia diagnostykę takich chorób, jak jaskra. W połączeniu z badaniem ciśnienia wewnątrzgałkowego, można potwierdzić lub wykluczyć tę niebezpieczną chorobę nawet na początkowym stadium rozwoju. Powszechnie przeprowadzane jest również badanie przedniego oka, po rozszerzeniu źrenic. Dzięki niemu możliwa jest ocena m.in. rogówki, tęczówki i soczewki.  

W przypadku, gdy wyniki badań podstawowych wykażą pewne nieprawidłowości, lekarz zleci szereg innych, dodatkowych badań. Dzięki nim możliwe będzie uzyskanie pełnej weryfikacji stanu naszego wzroku. Pamiętajmy, że im szybciej dana choroba zostanie wykryta, tym większa szansa na powodzenie procesu leczenia. 

Nie tylko badania

Badania oczu są bardzo istotne dla naszego wzroku, jednak nie tylko one. Równie ważne w przypadku jakichkolwiek są także odpowiednio dobrane soczewki lub okulary. Tym także zajmuje się wspomniany już wcześniej salon optyczny Oczka. Pracujący tam specjaliści pomogą nam w doborze odpowiednich okularów, a także oprawek. W ofercie salonu znajdziemy także szeroki wybór akcesoriów w tym etui, płynów do soczewek, czy produktów do czyszczenia szkieł.

Opracowanie:
Świdnica, Wałbrzyska 5
tel. 74 852 01 97
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz