Materiał Partnera

Kontenery – niewielkie pomieszczenia o wielkich możliwościach

Kontenery – niewielkie pomieszczenia o wielkich możliwościach

W ostatnich latach wzrosło zapotrzebowanie na kontenery. Ludzie wykorzystują je do różnorodnych celów, dlatego stają się one coraz bardziej popularne. Dzięki swojej uniwersalnej budowie i niewielkim rozmiarom wykorzystuje się je dosłownie wszędzie. W szczególności na placach budowy, dworcach i innych miejscach, gdzie potrzeba stworzenia tymczasowego miejsca pracy. Kontenery wypożyczyć można w specjalnych firmach.

Zastosowanie i rodzaje kontenerów

W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na użycie kontenerów, na rynku pojawia się coraz więcej firmy które oferują sprzedaż lub wynajem kontenerów. Kontenery wykorzystywane są do różnych celów. Zdarza się, że służą jako tymczasowe kasy biletowe na dworcach autobusowych lub dworcach PKP. Innym miejscem, gdzie wykorzystuje się kontenery jest plac budowy. Dzięki temu, że kontenery są przenośne i można je ustawiać w dowolnym miejscu, stosuje się je jako biura kierowników lub innych osób na budowach. Kontenery stanowią idealną alternatywę dla

Firmy zajmujące się wynajmowaniem lub sprzedażą kontenerów posiadają rozmaite ich rodzaje, bowiem każdy kontener przeznaczony jest do innego użytkowania. Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z tej branży z firmy Kontener Serwis Iwona Puhlmann ze Szczecina, wśród najpopularniejszych kontenerów, które dostępne są na rynku wyróżnić można:

  • kontener socjalny,
  • kontener biurowy,
  • kontener sanitarny,
  • kontener magazynowy.

Charakterystyka popularnych kontenerów

Jednym z najpopularniejszych rodzajów kontenerów są kontenery biurowe. Tworzone są jako samowystarczalne i samodzielne budynki modułowe. Takie kontenery wyposażone są w instalacje elektryczną oraz instalacje grzewczą. Dzięki temu mogą służyć jako biura dla firm. W zależności od zapotrzebowania można z nich stworzyć zarówno biuro tymczasowe, jak i biuro stacjonarne. Szczególnie dobrze sprawdzają się podczas realizacji kilkutygodniowych lub kilkumiesięcznych zleceń, których lokalizacja jest oddalona od stałej siedziby firmy. Po zrealizowaniu zlecenia w terenie możliwe jest przeniesienie tego biura w inne miejsce. Kontenery biurowe charakteryzują się wytrzymałością konstrukcji, w związku z tym można je transportować wielokrotnie bez żadnych obaw o ich zniszczenie.

Innym popularnym typem są kontenery budowlane. Wykorzystywane są na placach budowy przez pracowników budowlanych. Poza tym mogą pełnić rolę zaplecza socjalnego. Wówczas traktuje się je jako szatnie, magazyn podręczny, a nawet schron w przypadku złej pogody. Niekiedy zdarza się, że podczas prac wykonywanych daleko od miejsca zamieszkania, pracownicy budowlani wykorzystują takie kontenery jako miejsca tymczasowego zamieszkania. Tak jak i inne rodzaje kontenerów, tak i kontenery budowlane zazwyczaj wynajmowane są od różnych firm specjalizujących się w ich wypożyczaniu.

Opracowanie:
Szczecin, Zwierzyniecka 2
tel. 91 431 74 24
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz