Materiał Partnera

Konstrukcje stalowe na mniejszą skalę

Konstrukcje stalowe na mniejszą skalę

Kiedy mówimy o konstrukcjach stalowych, najczęściej do głowy przychodzą nam wielkie hale i magazyny. Nie jest to błąd, ale konstrukcje stalowe to coś znacznie więcej. Spotykamy się z nimi na każdym kroku, nawet się nad tym nie zastanawiając. Do tego rodzaju instalacji należą też przede wszystkim wiaty autobusowe i garażowe. Ze stali wykonujemy również zadaszenia tarasowe i wiele innych obiektów.

Nowoczesne i wytrzymałe

To dwie główne cechy konstrukcji stalowych każdego rodzaju. Takie są też wykonane ze stali wiaty, których produkcją zajmuje się firma Sawo z Łodzi. Wysoką jakość ich usług gwarantują certyfikaty EN 1090-1, spawalniczy EN 1090-2, ISO 3834-3  oraz ISO 9001:2009.

Różnorodne formy architektoniczne, trwałość konstrukcji oraz jej nowoczesny charakter sprawiają, że coraz częściej stosowane są rozmaite wiaty garażowe czy rowerowe. Bardzo często towarzyszy im szkło – kolejny materiał o szerokim zastosowaniu. Ogromną zaletą zadaszeń stalowych jest to, jak łatwo są one budowane. Powstają z prefabrykowanych elementów dostarczonych w komplecie przez producenta zadaszeń, co nie tylko skraca czas potrzebny na postawienie konstrukcji, ale również zmniejsza jej koszt.

Stal zawdzięcza popularność również swoim właściwościom, które nie zmieniają się pod wpływem obróbki, a tej łatwo się poddaje. Zawsze pozostanie ona jednak wytrzymała, a zabezpieczenie przed korozją zapewni jej trwałość na wiele lat.

Małe konstrukcje stalowe

Pod tym hasłem mieszczą się wszelkiego rodzaju wiaty oraz zadaszenia. Zaliczymy do nich wcześniej już wspomniane wiaty rowerowe, garażowe oraz carporty. Do tej grupy należeć będą też wiaty przystankowe. W tym przypadku szczególne znaczenie ma  użycie prefabrykowanych elementów, co pozwala stworzyć sieć identycznych przystanków na terenie miasta czy gminy.

Przy każdym supermarkecie napotkamy wiaty wózkowe, a to przecież nic innego jak konstrukcja stalowa. Podobnie stojaki na rowery. Krótko mówiąc, większość obecnie stosowanych zadaszeń – nad peronem, terenem rekreacyjnym, przejściem między budynkami – to  właśnie konstrukcje stalowe. Najczęściej spotykane są w miejscach o charakterze komercyjnym czy publicznych, takich jak palarnie w centrach handlowych, jednak równie chętnie wykorzystywane są w prywatnych domach.

Wiaty i carporty stanowią tu alternatywę dla tradycyjnych garaży, ale to nie wszystko. Zadaszenia tarasowe wykonane ze stali nadadzą każdemu domowi stylowy, nowoczesny charakter. Z konstrukcjami stalowymi związane są również bramy wjazdowe, ogrodzenia i balustrady. Wykonywane są one na zamówienie, co pozwala idealnie dopasować je do otoczenia budynku.

Opracowanie:
Bedoń Wieś, Brzezińska 57
tel. 42 670 75 55
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz