Materiał Partnera

Konferencja nad morzem, czyli w jaki sposób wybrać idealne miejsce?

Konferencja nad morzem, czyli w jaki sposób wybrać idealne miejsce?

W przypadku organizowania konferencji należy uwzględnić wiele czynników. Jednym z zadań, które powinno być dopięte na ostatni guzik jest wybór odpowiedniego miejsca na spotkanie. I tutaj pojawia się dylemat – stolica, góry, a może morze?

Konferencje nad morzem są coraz bardziej popularne

Polskie morze idealnie nadaje się nie tylko na wakacyjny urlop, ale również na zorganizowanie branżowej konferencji. Czyste powietrze przepełnione jodem, piękne plaże i specyficzny mikroklimat sprawiają, że odbywa się ich tutaj coraz więcej, dzięki czemu oferta hoteli również rośnie z roku na rok – stwierdza właściciel ośrodka wypoczynkowego Baltic Inn w Pogorzelicy.

Z organizacji konferencji nad morzem ucieszą się nie tylko prelegenci, ale również uczestnicy. Warto wspomnieć, że w Gdyni odbywają się Międzynarodowe Targi Fitness & Wellness (FIWE), które z roku na rok robią ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających, natomiast w Gdańsku – Blog Forum Gdańsk będąca interdyscyplinarną konferencją dla blogerów. Wszyscy wspominają je bardzo miło dodając, że pobyt nad morzem ma wiele zalet, ponieważ w wolnej chwili można wyruszyć na plażę i odpocząć po branżowych wykładach.

Harmonia pomiędzy nauką a wypoczynkiem

Warto o tym pamiętać – większość ośrodków wczasowych i hoteli jest położona w atrakcyjnej okolicy, gdzie nie brakuje lasów, ścieżek rowerowych, boisk do siatkówki lub letnich kąpielisk. Oprócz rozwiniętej i bardzo dobrze zaopatrzonej bazy szkoleniowej posiadają również bazę rekreacyjną, która jest niezbędna podczas trwających więcej niż jeden dzień konferencji.

Przed ostatecznym wyborem należy jednak przede wszystkim sprawdzić, czy dany obiekt ma doświadczenie w organizacji konferencji oraz czy posiada niezbędne wyposażenie sali, takie jak: komputery, rzutniki, głośniki i bezprzewodowy Internet. Jeśli wszystko się zgadza, czyli jest odpowiednia baza szkoleniowa, noclegowa i rekreacyjna, można być pewnym, że pobyt nad morzem dla uczestników konferencji będzie znakomitym doświadczeniem nie tylko naukowym, ale również wypoczynkowym.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz