Materiał Partnera

Komu najlepiej zlecić remont mieszkania

Komu najlepiej zlecić remont mieszkania

Wybór ekipy, której zlecimy remont naszego mieszkania nie jest prosty, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi kryteriami, którymi powinniśmy się kierować. Nie ważne, czy jest to Twoje mieszkanie, w którym żyjesz, czy mieszkanie, które zamierzasz wynająć i chcesz je do tego odpowiednio przygotować - kluczem do sukcesu całej inwestycji jest odpowiedni wykonawca, który będzie potrafił wyremontować nasze mieszkanie z należytą starannością

Znalezienie fachowca

Sam proces poszukiwania firmy remontowej nie jest prosty, ponieważ naszym zadaniem jest tutaj wyszukanie takiego przedsiębiorstwa, które spełni wymagania nasze, lub przyszłych lokatorów, którym oddamy nasze mieszkanie pod wynajem. Całość musi zostać wykonana na wysokim poziomie, ponieważ odpowiednio wykończone mieszkanie nie tylko przyciągnie znacznie większą ilość potencjalnych klientów, ale da nam również możliwość ustawienia większej kwoty, jaką najemca będzie musiał nam zapłacić w zamian za odstąpienie mieszkania. Błędem będzie zatem zlecenie remontu pierwszej lepszej firmie, lub robotnikowi, który wystawił ogłoszenie w gazecie, albo został polecony nam przez naszego kolegę, ponieważ pracował u znajomego, znajomej jego cioci, o czym powiedziała mu jego mama. Jeżeli jednak u jednego z naszych bliższych, zaufanych znajomych ostatnio była ekipa remontowa, możesz udać się do niego i poprosić, aby pokazał Ci dokładnie czego dotyczyły pracę. Wtedy będziesz mógł spojrzeć na to z bliska i ocenić, czy taka jakość wykonania będzie wystarczająca i spełni Twoje wymagania. Jeśli nie, szukaj dalej, np. w internecie. Przeglądając ogłoszenia możemy napotkać różne firmy, ale najlepszym kandydatem będzie ekipa, która ma bardzo duże doświadczenie, stałych pracowników i może pochwalić się pewnym portfolio. Wśród najczęściej polecanych firm remontowych trzeba wymienić z pewnością Budomi Budownictwo I Usługi Katarzyna Mirowska, której specjalizacją są remonty mieszkań.

Na jakie kwestie jeszcze uważać?

Pamiętaj też o tym, aby nie zgadzać się na wykonywanie prac remontowych od ręki, a najlepiej, jakbyś miał dokładnie wszystko udokumentowane. Potrzebujesz nie tylko faktury, ale również umowy, która jest podstawą, jeżeli prace zostaną wykonane nieprawidłowo a Ty będziesz chciał mieć możliwość żądania jakichkolwiek reklamacji lub zadośćuczynienia. Istnieją rzecz jasna takie prace, które tego nie wymagają, chodzi tutaj jednak o drobne usługi, a nie generalny remont całego mieszkania. W takiej sytuacji prace te są znacznie bardziej kosztowne, a za każde niedociągnięcie powinna odpowiedzieć firma, której to zleciliśmy, a nie nasz własny portfel.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz