Materiał Partnera

Kompozycje kwiatowe – jak o nie dbać, by zachowały świeżość

Kompozycje kwiatowe – jak o nie dbać, by zachowały świeżość

Są elementem obowiązkowym oprawy ślubów i wesel. Kwiaty cięte to też piękny i barwny element dekoracji wnętrz. Pomysłowe aranżacje świetnie uzupełnią każdy styl – zarówno ten bardziej elegancki, jak i rustykalny. Wszystko zależy od doboru kwiatów w bukietach. Zastanówmy się, jakie najlepiej sprawdzą się w tej roli i jak o nie zadbać.

Klasyczne róże

Świeże róże we wszystkich dostępnych kolorach to niekwestionowane królowe bukietów. Są najczęściej wybierane jako podarunek dla ukochanej osoby i właśnie deklarację miłości różnego rodzaju symbolizują w języku kwiatów. W zależności od koloru oznaczać mogą, młodzieńczą miłość, żar serca, elegancję i wdzięk, ale też oskarżenie o zabawę uczuciami drugiej osoby.

Dzięki swojemu niepowtarzalnemu urokowi doskonale też sprawdzają się w roli dekoracji wnętrz jako kwiaty cięte. Nadadzą wnętrzu romantyczny charakter i stylowy wymiar. Odcienie pastelowe dodadzą lekkości, a odmiany w intensywnych kolorach doskonale posłużą za barwne elementy na tle łagodniejszych barw mebli i ścian.

Trwałość aranżacji możemy przedłużyć poprzez najpierw podcięcie końcówek, a następnie zanurzenie ich na 10 sekund we wrzątku. Po umieszczeniu w wazonie wodę należy wymieniać codziennie. Najlepsza dla róż będzie woda zimna.

Bogaty wybór wielu różnych rodzajów kwiatów, w tym także róż, oferuje hurtownia kwiatów Doro.

Niepozorne goździki

Przez długi czas kojarzone jedynie z Dniem Kobiet goździki będą miłym uzupełnieniem mieszkania. Różnorodność ich kolorów sprawia, że sprawdzą się wszędzie. Mają też bardziej uniwersalny charakter. Róże zawsze będą kojarzone z elegancją. Goździki natomiast pozwalają na kreatywność – tu dobór zielonych dodatków, innych kwiatów i naczynia może całkowicie odmienić charakter aranżacji.

Języku kwiatów goździk oznacza dzielność i zadowolenie. Czerwony symbolizuje gorące podziękowanie, biały – czystość uczuć. Różowy wyraża prośbę o czekanie na tego, kto daje kwiaty w prezencie.

Jak w przypadku każdej innej dekoracji wykonanej ze świeżych kwiatów, to również kluczowa jest częsta zmiana wody. Powinna ona być letnia, a nie zimna. Trwałość goździków pomoże zachować kwas borny.

Smukłe tulipany

Podobnie jak goździki, również tulipany mają uniwersalne zastosowanie. Ich smukła budowa i proste linie nadają im nieco bardziej nowoczesnego charakteru. Bogactwo ich barw oraz odmian to powód, dla którego świeże tulipany staną się ozdobą wnętrza o każdym stylu i kolorystyce.

W języku kwiatów mają one tylko jedno znaczenie, jakim jest „dobrze mi z tobą”.

Aby bukiet tulipanów długo zachował świeżość, powinniśmy usunąć liście, które byłyby zanurzone w wodzie po umieszczeniu w wazonie, a końcówki kwiatów przyciąć. Dobrym pomysłem, a dotyczy to wszystkich kwiatów ciętych, będzie ustawienie aranżacji w chłodnym i przewiewnym miejscu. Zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury przyspieszają więdnięcie.

Opracowanie:
Kraków, Balicka 56
tel. 601 866 570
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz