Materiał Partnera

Kompletujemy wyprawkę dla kota, czyli co powinieneś zakupić przed pojawieniem się pupila w domu?

Kompletujemy wyprawkę dla kota, czyli co powinieneś zakupić przed pojawieniem się pupila w domu?

Kot to nie tylko członek rodziny, ale przede wszystkim obowiązek, który będzie ciążył na właścicielu przez kolejne kilkanaście lat. Żeby zwierzę było szczęśliwe, powinieneś odpowiednio przygotować się na jego przybycie. Ważne jest nie tylko posiadanie wiedzy w zakresie wychowania i żywienia, ale również zakupienie odpowiednich akcesoriów. Co powinieneś kupić przed przybyciem kotka do nowego domu?

Czym karmić kota?

Przede wszystkim nie możesz zmieniać radykalnie karmy. Jeśli kot pochodzi ze schroniska, najprawdopodobniej karma, którą spożywa nie jest najlepszej jakości, dlatego będziesz musiał wprowadzić nową. Zmiana powinna trwać około 3 dni, dodając kolejno więcej nowej karmy, a odejmując poprzedniej. Koty są drapieżnikami, dlatego ich żywienie w dużej mierze powinno się opierać na diecie mięsnej. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest sucha karma, lecz nie sprzyja ona zdrowotności układu wydalniczego. Kot pije bardzo mało wody, więc należy mu ją dostarczać wraz z pokarmem. Doskonałym rozwiązaniem są wysokomięsne karmy mokre, do których można dodatkowo dodawać kilkanaście mililitrów wody. Pęcherz moczowy i nerki są jednymi z najwrażliwszych kocich narządów, dlatego należy odpowiednio o nie dbać.

Jakie akcesoria będą Ci potrzebne na początek?

Prócz jedzenia musisz przygotować również kilka innych niezbędnych gadżetów, które zapewnią Twojemu kotu odpowiednie warunki. Najważniejsze z nich to:

  • Miska na karmę – koty najbardziej lubią jeść z misek płytkich i szerokich, dlatego lepiej zdecydować się na większy rozmiar.
  • Miska na wodę – podobnie jak w przypadku miski na karmę, im większa powierzchnia, tym lepiej. Na rynku są dostępne również specjalne fontanny, które filtrują wodę i koty bardzo chętnie z nich piją.
  • Kuweta – kryta zapobiega rozprzestrzenianiu się przykrych zapachów, lecz nie każdy kot potrafi korzystać z drzwiczek.
  • Posłanie – dobrze sprawdzają się budki z dość ciasnymi wejściami. Najlepiej miękkie i pluszowe.
  • Drapak – pozwoli uchronić Twoje meble przed zniszczeniem. Istotne jest, aby uczyć korzystania z niego już od pierwszych chwil w domu, nim zwierzę upatrzy sobie inny obiekt do tego zadania.
  • Środki przeciw pchłom i preparaty odrobaczające – koty ze schroniska lub wychodzące mogą być nosicielami pasożytów zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.
  • Szelki i smycz – jeśli planujesz wyprowadzać pupila na spacery.
  • Zabawki – mogą być nimi zwykłe myszki i piłki, jak i skomplikowane gadżety interaktywne.
W celu obejrzenia asortymentu i wybrania odpowiedniej wyprawki dla kota warto odwiedzić stronę internetową www.rurek.eu. Sklep mieści się w Luboniu i jest bardzo dobrze wyposażony z myślą o początkujących właścicielach kotów.
Opracowanie:
Luboń, Żabikowska 66 lok. Centrum Pajo
tel. 509 018 174
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz