Materiał Partnera

Komfort poddasza – rolety okien dachowych

Komfort poddasza – rolety okien dachowych

Dom jednorodzinny jest marzeniem wielu ludzi. To nie tylko szansa na niezależność, ale przede wszystkim na podniesienie społecznego statusu. Wiele budowanych współcześnie domów projektowanych jest z myślą o poddaszu użytkowym. Poddasze to miejsce, które nawet bez specjalnej aranżacji ma swój niepowtarzalny klimat. Aby korzystanie z niego było jak najbardziej komfortowe, warto pomyśleć o kilku bardzo ważnych czynnikach.

Poddasze – ochrona przed światłem

Zdarza się, że same okna fasadowe nie są w stanie dostarczyć wystarczającej ilości światła, aby pomieszczenie na poddaszu mogło być w pełni funkcjonalne. Dlatego ogromna ilość inwestorów decyduje się na montaż okien dachowych, nazywanych takie oknami połaciowymi. Umieszczone zarówno pojedynczo, jak i w zespoleniach, zapewniają doświetlenie nawet o 70% lepsze niż dzieje się to w przypadku stolarki tradycyjnej. W momencie, kiedy okna dachowe znajdują się po stronie południowej, sporo problemów może spowodować nadmierna ilość światła, która utrudnia pracę na komputerze, oglądanie telewizji i inne czynności. Aby się przed światłem bronić, warto rozważyć zakup rolet wewnętrznych. To doskonały sposób nie tylko na zwiększenie komfortu, ale również na aranżację wnętrza. Rolety występują w ogromnej gamie kolorystycznej, co znacznie ułatwia dopasowanie ich do wystroju. Rolety wykonane są z materiału i umieszczane w specjalnych prowadnicach, które umożliwiają jej zatrzymanie w dowolnym miejscu. Najbardziej doświadczeni producenci dbają również o wizualny aspekt prowadnic. Dostępne są one w kolorach białym, anodowanym oraz sosnowym.

Aby mieć pewność, że zamówiona roleta wewnętrzna okna dachowego będzie się charakteryzowała najwyższą jakością, warto zlecić jej wykonanie najbardziej renomowanym producentom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Rolet-Center, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia inwestorom nowoczesne i kompleksowe rozwiązania w zakresie rolet okiennych. Co jeszcze warto wiedzieć o roletach umieszczanych na oknach połaciowych?

Poddasze – ochrona przed ciepłem

Zdarza się, szczególnie w okresie wiosennym i letnim, że bardzo uciążliwe bywają wysokie temperatury. Upały przyczyniają się przede wszystkim do stanu przemęczenia, osłabienia i spadku koncentracji. Odczuwalne jest to w szczególności na poddaszach. Co zrobić, aby uchronić się przed nagrzewaniem pomieszczenia? Przede wszystkim rozważyć zakup rolet zewnętrznych lub markiz umieszczanych na oknach dachowych. Dlaczego musi to być akcesorium zewnętrzne? Otóż dlatego, że promień słoneczny musi zostać odbity przed pakietem szybowym. Dzięki temu okno nie nagrzewa się i nie przekazuje energii cieplnej do pomieszczenia.

Rolety i markizy zewnętrzne, choć nie mają tak wielkich walorów estetycznych, zdecydowanie najlepiej spełniają funkcję ochrony przed ciepłem. Rozwiązania technologiczne najlepszych producentów pozwalają także na jednoczesne zastosowanie rolet wewnętrznych i zewnętrznych. Można zatem w łatwy sposób zapewnić sobie odpowiednią estetykę i funkcjonalność.

Opracowanie:
Myślenice, Solskiego 9
tel. 509 145 275
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz