Materiał Partnera

Klimatyzator typu split – czy warto się na niego zdecydować?

Klimatyzator typu split – czy warto się na niego zdecydować?

Zapewnienie odpowiednich warunków użytkownikom konkretnego pomieszczenia jest niezwykle istotne. Szczególnie ważne jest to w miejscach intensywnie eksploatowanych, np. biurach czy gabinetach. To właśnie w nich montuje się nowoczesne klimatyzatory typu split, które umożliwiają efektywnie schłodzenie przestrzeni użytkowej w obiektach różnego rodzaju. Czym dokładnie wyróżniają się takie urządzenia?

Wysokiej jakości komponenty

Do efektywnego funkcjonowania klimatyzatorów typu split niezbędne jest wykonanie całej instalacji. Składa się ona przede wszystkim z jednostki wewnętrznej, czyli samego klimatyzatora instalowanego w pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu estetycznych, ukrytych przewodów możliwe jest połączenie go z urządzeniem zewnętrznym i tym samym stworzenie kompletnej instalacji zapewniającej właściwe działanie klimatyzacji. Do schłodzenia powietrza niezbędne jest jednak uzupełnienie przewodów specjalistycznym czynnikiem.

Jego aplikacją oraz montażem całego układu zajmą się specjaliści z firmy Zbigniewa Bienieckiego, którzy od wielu lat dbają o profesjonalną instalację oraz serwis klimatyzatorów typu split. Urządzenia tego typu gwarantują szybkie i przede wszystkim efektywne schłodzenie pomieszczenia, dzięki czemu jest ono znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu podczas upalnych dni. Warto zdecydować się na specjalistów – są oni w stanie dostarczyć wiele modeli klimatyzatorów, które będą doskonale dopasowane do konkretnego wnętrza.

Modele klimatyzatorów typu split

Klimatyzatory typu split zapewniające pożądaną temperaturę w pomieszczeniu obiektu użytkowego mogą być dostosowane do wyglądu oraz parametrów wnętrz. Firmy zajmujące się ich montażem proponują m.in. klimatyzatory ścienne, które – jak sama nazwa wskazuje – instalowane są na ścianach. To bardzo dobre rozwiązanie w pomieszczeniach o wysokim suficie, które dysponują dodatkową przestrzenią na ścianach. Do instalacji klimatyzatora typu split można wykorzystać również sufit, decydując się na model przysufitowy czy montowany w stropie podwieszanym wariant kasetonowy.

Ciekawym rozwiązaniem jest klimatyzacja typu multisplit. W tym wypadku przez specjalistów instalowana jest jedna jednostka zewnętrzna, która z powodzeniem efektywnie obsługuje nawet kilka klimatyzatorów wewnętrznych. Taki układ klimatyzacji świetnie sprawdzi się w biurach o sporej przestrzeni użytkowej. Należy jednak pamiętać, że jego montażem muszą zająć się specjaliści, którzy nie tylko w odpowiedni sposób połączą ze sobą wszelkie komponenty, ale też zadbają o regularne serwisowanie urządzeń i ich elementów. Warto wybrać klimatyzatory typu split – ich dopasowanie do konkretnego pomieszczenia i wydajność to atuty, które wyróżniają to rozwiązanie.

Opracowanie:
Głogów, Kosmonautów Polskich 117/4
tel. 501 557 705
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz