Materiał Partnera

Klimatyzacja w domu - najpotrzebniejsze informacje

Klimatyzacja w domu - najpotrzebniejsze informacje

W związku z panującym na świecie globalnym ociepleniem, jesteśmy świadkami coraz większych upałów, które nie tylko są dla nas nieznośne, ale także mogą być niebezpieczne, gdy w pomieszczeniu, w którym przebywamy, brakuje tlenu. Idealnym rozwiązaniem jest zatem zakup do pomieszczenia klimatyzacji. Z drugiej strony, wydaje się to dość luksusowym i drogim rozwiązaniem. Sprawdźmy zatem, jak to wygląda w przybliżeniu.

Gdy upały dają się nam we znaki i rozważamy zakup klimatyzacji, powinniśmy się najpierw trochę o nich dowiedzieć. Przede wszystkim dobra klimatyzacja powinna zapewnić nam wysoki komfort nawiewu chłodnego powietrza, cichą pracę oraz energooszczędność. W takim przypadku mamy proste rozwiązanie, jakim jest klimatyzator przenośny. Ich koszt wynosi 700-2000 złotych. Jednak musimy pamiętać, że znacznie wydajniejszym i po prostu lepszym wyborem będzie klimatyzator typu split. Tego typu konstrukcja montowana jest na wybranej przez nas ścianie. Niestety ich wadą jest wysoka cena, sięgająca nawet 7000 złotych.

Klimatyzatory - rodzaje i ceny

  • ścienny - najczęstszy typ klimatyzatorów typu split. Jest prosty w montażu, tani w eksploatacji oraz zapewnia schludny i ładny wygląd, który z pewnością nie popsuje wizerunku naszego mieszkania. Jego ceny zaczynają się od 1000 złotych.
  • podłogowo-sufitowy - klimatyzator skonstruowany w bardziej skomplikowany sposób, przez co znajduje swoje zastosowanie często w sklepach. Jego zakup wiąże się z wydatkiem 3500 do nawet 7000 złotych.
  • kasetonowy - ten rodzaj klimatyzatora przeznaczony jest głównie na duże powierzchnie. W użytkowaniu jest wygodny oraz zapewnia dogodną dystrybucję powietrza. Umieszczany jest w przestrzeni sufitu, a jego ceny to od 4000 do 9000 złotych.

Funkcje klimatyzatora

Klimatyzator oprócz podstawowej swojej funkcji, jakim jest chłodzenie powietrza nagromadzonego w pomieszczeniu, ma również inne ważne oraz warte uwagi funkcje. Jest to z pewnością doskonałe urządzenie dla osób, które posiadają alergię. Klimatyzator filtruje powietrze w domu, które poddane temu procesowi jest oczyszczane ze szkodliwych cząstek pyłów i kurzu. Urządzenia te posiadają również systemy jonizujące powietrze. Kolejną zaletą jest usuwanie wilgoci z powietrza, dzięki czemu oddychamy zdrowym powietrzem i czujemy się ogólnie lepiej.

Koszt montażu klimatyzatora

Gdy już kupiliśmy klimatyzator do naszego pomieszczenia, należy w tym momencie pokryć także koszty jego montażu. Nie polecamy tego robić na własną rękę bo może to skutkować nieprawidłowym działaniem urządzenia. Dlatego korzystając z usług profesjonalnej firmy, trzeba być przygotowanym na wydatek rzędu 1000-1500 złotych w zależności od rodzaju montażu.. Wtedy możemy być spokojni o bezpieczeństwo i komfort podczas użytkowania klimatyzatora. Polecaną w tym segmencie firmą jest firma Klimart Adam Odoj.

Opracowanie:
Piekary Śląskie, 3 Maja 10a
tel. 513 978 468
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz