Materiał Partnera

Klimatyzacja w domu - czy warto ją montować?

Klimatyzacja w domu - czy warto ją montować?

Klimatyzacja to najprostszy sposób na zapewnienie odpowiedniej temperatury i wilgotności w domu. Co ważne, klimatyzatory są coraz tańsze, tak więc stają się one jednym z przedmiotów użytkowych, na które każdy z nas może sobie pozwolić. Coraz więcej osób decyduje się na założenie klimatyzacji w domu, niektórzy jednak wciąż mają wątpliwości, czy to dobre rozwiązanie. Dlatego chętnie spieszymy z pomocą i wyjaśniamy jakie są jej zalety i wady.

Komfort termiczny na wyciągnięcie ręki

Odpowiednia temperatura otoczenia jest kluczowa zarówno w pracy, jak i podczas odpoczynku. Mocno to odczuwamy to zwłaszcza podczas upałów, które w Polsce są coraz dłuższe. Optymalna temperatura jest ważna dla każdego z nas, zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i osób z problemami zdrowotnymi (choroby kardiologiczne, choroby układu pokarmowego). Dla takich osób klimatyzacja jest wręcz niezbędna.

Współczesne klimatyzatory to urządzenia, które dbają o komfort termiczny również zimą. Są one przydatne zwłaszcza w okresie przejściowym, gdy stałe ogrzewanie jeszcze nie jest uruchomione i chcemy nieco ogrzać pomieszczenie w chłodniejszy dzień.

Dobra jakość powietrza

Komfort termiczny to jedna rzecz, równie istotna jest dobra jakość powietrza. Czyste powietrze bez pyłków, alergenów, smogu, sierści zwierząt, bakterii i wirusów, dymu tytoniowego, kurzu, roztocza czy przykrych zapachów jest kluczowe. Urządzenia te nie tylko zmieniają temperaturę, ale również eliminują z powietrza szkodliwe mikro cząstki. Zastosowanie na przykład filtrów z jonami srebra które posiadają silne właściwości antyseptyczne,bakteriobójcze oraz grzybobójcze znakomicie poprawia nam jakość powietrza. Niektóre modele wyposażone są w jonizator plazmowy, jednak zazwyczaj są one droższe niż standardowe urządzenia.

Wady montażu klimatyzacji

Choć klimatyzacja bardzo ułatwia życie, szczególnie w panujące latem upały, to jej montaż w nieodpowiednim miejscu może być uciążliwy dla naszych sąsiadów. Dotyczy to głównie miejsca montażu jednostki zewnętrznej. W imię dobrosąsiedzkich stosunków warto jeszcze przed montażem klimatyzacji uzgodnić z sąsiadami jej lokalizację. Tu w sukurs przychodzi nam najnowsza technologia – urządzenia zewnętrzne są coraz cichsze, a nowe modele posiadają „tryb cichej pracy” i użytkownik ma możliwość go uruchomić za pomocą pilota.

Korzystając z klimatyzacji trzeba również pamiętać o tym, że różnica w temperaturze między otoczeniem a klimatyzowanym pomieszczeniem nie może być zbyt duża. Bezpieczną różnicą jest maksymalnie 7 stopni.

Profesjonalne usługi klimatyzacyjne

Rozważasz montaż klimatyzacji i poszukujesz do tego specjalistów? Wypróbuj usługi firmy Klimar Sprzedaż, montaż i serwis klimatyzacji. Firma działa w branży od 1990 roku, posiada więc ogromną wiedzę, doświadczenie i szerokie grono zadowolonych klientów. W ofercie firmy znajdziemy między innymi: montaż klimatyzacji, serwis klimatyzacji, osuszanie powietrza, komory chłodnicze, agregaty skraplające.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz