Materiał Partnera

Kilka słów o montażu instalacji elektrycznych

Kilka słów o montażu instalacji elektrycznych

Jeśli mówimy o montażu instalacji elektrycznych, przede wszystkim należy kierować się trzema podstawowymi zasadami. Pierwsza z nich mówi o tym, aby montaż odbywał się według ściśle wyznaczonego projektu. Druga, stanowi o tym, aby instalacja była, jak najprostsza i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Trzecia zasada to zaś nic innego, jak konieczność wykonania montażu przez szeroko wyspecjalizowaną firmę elektroinstalatorską, najlepiej znającą się również na sztukach remontowo-budowlanych!

Instalacja elektryczna nie jedno ma imię…

Instalacja elektryczna przy projektowaniu, czy też montowaniu nie jest wcale tak łatwa, jakby się wydawało. Wiąże się to z jej rozróżnieniem na sieć elektroenergetyczną, teletechniczną, odgromową, a także dodatkową: antenową, domofonową, alarmową. Wiele z odcinków tychże instalacji, przechodzi zaś nie tylko przez ściany, czy sufit, ale przez tereny zewnętrzne, co wiąże się z koniecznością m.in. zabezpieczenia przewodów przed działaniem wilgoci, a nawet szkodników. Modernizując lub wykonując sieć elektryczną pierwszy raz, należy się zatem przygotować nawet na kilka dni długiej pracy ekipy, z którą podejmiemy współpracę. Jeśli jednak firma ta, trudni się ogólnobudowlanymi usługami, czas realizacji może być znacznie skrócony. Warto zatem podejmować współpracę z takimi przedsiębiorstwami, jak Usługi Instalacyjne i Budowlane Adriana Kruka. Pełen profesjonalizm i nowatorskie podejście dziedzinowe, gwarantowane!

Skład instalacji elektrycznej

Dzisiaj przy montażu instalacji elektrycznej, ważne jest dobranie komponentów wysokiej jakości. Wpływa to nie tylko na bezpieczeństwo użytkowe, ale także na energooszczędność zarówno na poziomie inwestycyjnym, jak i eksploatacyjnym. Obecnie standardem jest wykorzystywanie instalacji bezpuszkowych, często podłączonych do kompensatorów mocy biernej. W ostatnich latach wzrosło również zainteresowanie fotowoltaiką, czym również zajmują się profesjonalni montażyści. Przede wszystkim jednak, muszą oni w odpowiednich miejscach i w odpowiednich pozycjach umieścić: złącza, linie zasilające wewnętrzne, instalacje odbiorcze, urządzenia sterujące, a także zabezpieczenia przedliczniikowe i same liczniki.

Gdzie montowane są sieci elektryczne?

Miejsce montażu instalacji elektrycznej, zależy od wielu czynników. Ważne są warunki techniczne oraz rozwiązania technologiczne, czy nawet budżet. Obecnie zatem najczęściej są one umieszczane: w rurach instalacyjnych ułożonych w izolowanych cieplnie ścianach, w rurach instalacyjnych ułożonych w murze (sieć podtynkowa), ułożone bezpośrednio w tynku (wtynkowa), ułożone w suficie podwieszonym lub w podłodze, w ościeżnicach drzwiowych, w ramach okien, w listwach instalacyjnych, w kanałach przewodowych w murze lub w podłodze, czy w ziemi. 

Opracowanie:
Bielawa, Żeromskiego 37A lok. 14
tel. 570 823 837
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz