Materiał Partnera

Kilka funkcji, które powinien mieć wysoki jakościowo klimatyzator

Kilka funkcji, które powinien mieć wysoki jakościowo klimatyzator

Nowoczesne klimatyzatory SPLIT i MULTISPLIT, w wersji ściennej dla domu, nie powinny być tylko wykonane w klasie energetycznej A+++ dla klimatu umiarkowanego, czy też nie powinny mieć tylko wielu funkcji dostosowujących natężenie, automatyzację, czy całościowy zakres pracy. Istotne są również programy intuicyjne, pozwalające na samoistną kalibrację oraz konserwowanie urządzenia.

Po montażu przegląd, serwis i konserwacja

Każdy dystrybutor klimatyzatorów, a także ich montażysta, poinformuje swoich klientów o tym, jak często należy wykonywać profesjonalny serwis urządzeń chłodniczych. Najczęściej pełen przegląd warto wykonać przed sezonem grzewczym i po nim, a odpowiednie konserwacje przynajmniej, co dwa lata. Nie można jednak zapominać o profesjonalnym czyszczeniu klimatyzacji. To zadanie powinniśmy zlecać profesjonalnej firmie, przede wszystkim dlatego, że domowymi środkami nie jesteśmy w stanie wyczyścić wszystkich podzespołów sprzętu i usunąć wszystkich form przetrwalnikowych bakterii, wirusów oraz grzybów. Pomocy należy szukać w takich firmach, jak ARTUR GAJEWSKI KLIMATYZACJA, która podpowiada również, jakie klimatyzatory warto kupić, aby podwyższyć ich żywotność i bezpieczeństwo eksploatowania. Tu przede wszystkim należy skupić się na kilku funkcjach, które powinny posiadać nowoczesne urządzenia.

Na te funkcje warto zwracać uwagę

Jeśli chcemy ograniczyć do minimum działania serwisowe, czy konserwacyjne naszych klimatyzatorów, powinny one posiadać, jak już wspomniano, kilka ważnych funkcji. Pierwszą z nich jest funkcja osuszania. To ona pozwala zabezpieczyć konstrukcję przed korodowaniem i uszkodzeniami podzespołów elektronicznych, ściśle położonych przy elementach skraplaczy itp. Jest to zatem ważna funkcja podwyższająca żywotność klimatyzatora, oraz bezpieczeństwo jego użytkowania. Drugą funkcją jest auto-restart oraz blokada. Oba wdrożenia pozwalają na samoistne wyłączanie urządzenia oraz jego restartowanie, w przypadku problemów technicznych, przepięć sieci elektrycznej, w przypadku wykrycia usterek przez czujniki, czy w przypadku np. niewyczyszczonego filtra i braku napełnionego czynnika R32. Często blokada lub auto-restart to reakcja na różnego rodzaju błędy systemowe występujące w programatorze klimatyzatora. Do kolejnej ważnej funkcji warto zaliczyć również automatyczne odszranianie, co pozwala na uzyskiwanie stałej, wysokiej wydajności pracy sprzętu. Istotna jest również autodiagnoza. Najnowsze klimatyzatory alarmują o błędach, zarówno przesyłając informacje o urządzeniu na smartfon – przy połączeniu Wi-Fi – jak i wyświetlając na panelu, podobnie jak pralki, odpowiedni dla danej usterki kod. 

Opracowanie:
Międzyrzecz, Święty Wojciech 15C
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz