Materiał Partnera

Kiedy warto wybrać się do term?

Kiedy warto wybrać się do term?

Wakacje w górach coraz częściej kojarzą się nie tylko ze spacerami i wspinaczkami, ale też z… wodnymi uciechami. Wszystko za sprawą basenów termalnych, które pozwalają na kąpiele niezależnie od sezonu i panującej aury. To doskonała rozrywka dla całej rodziny, dostępna w wielu miejscach na południu Polski. Terma Bukovina, Terma Białka, Termy Podhalańskie i inne centra rekreacyjne otwierają swoje podwoje, zapraszając wszystkich spragnionych odrobiny relaksu. Kiedy wybrać się do term i dlaczego warto to uczynić?

Odpoczynek i rozrywka

Ośrodki termalne to wodne kompleksy z prawdziwego zdarzenia. Ogromne baseny służą do odpoczynku, ale też do aktywnej rozrywki. Szczególnej uciechy doświadczą dzieci, korzystające ze zjeżdżalni i innych miejscowych atrakcji. Baseny są sytuowane na otwartej przestrzeni, jak również w pomieszczeniach krytych. Dzięki temu można z nich korzystać 365 dni w roku, niezależnie od aktualnych warunków pogodowych. Te nie stanowią jednak znaczącej przeszkody, nawet zimą! Przebywanie w wodach termalnych na zewnątrz – w otoczeniu śnieżnego krajobrazu – to przeżycie, którego chciałaby doświadczyć nie jedna osoba. Korzystanie z dobrodziejstw wód termalnych niesie jednak ze sobą o wiele więcej…

Korzyść dla zdrowia

Wody termalne obfitują w cenne składniki mineralne, takie jak magnez, krzem, sód, chlor, siarka, potas, żelazo, miedź czy lit. Posiadają właściwości lecznicze, wspomagając prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Wycieczkę do term poleca się szczególnie tym osobom, które zmagają się z przewlekłymi schorzeniami nosa, gardła i uszu, nawracającymi nerwobólami, zwyrodnieniami stawów bądź nerwicą. Lecznicze kąpiele są również bardzo pomocne przy regeneracji skóry. Łagodzą podrażnienia, przyspieszają proces gojenia stanów zapalnych oraz wzmacniają naczynka krwionośne. To doskonałe remedium na problemy wieku starczego, a także choroby osób nieco młodszych – dorosłych, dzieci czy młodzieży.

Przy okazji…

Przyjazd do term często nie stanowi celu samego w sobie. Odwiedzamy je przy okazji, przebywając na wakacjach w danym rejonie gór. Istotną zachętą do odwiedzenia basenów termalnych są zniżki, które otrzymujemy przy okazji zameldowania w ośrodku wypoczynkowym. Ciekawą ofertą promocyjną na pobyt w Termie Bukovina, Termie Bania w Białce Tatrzańskiej, Termach Chochołowskich oraz Gorącym Potoku w Szaflarach, dysponuje pensjonat Orlik z Bukowiny Tatrzańskiej. Gościom pensjonatu, którzy wykupią pakiet Ferie Zimowe 2018, przysługuje wstęp do term bez kolejki. Więcej szczegółów na temat tej i innych ofert wypoczynkowych można znaleźć na stronie internetowej ośrodka.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz