Artykuł sponsorowany

Kiedy warto stosować krioterapię, jakie są jej zalety?

Kiedy warto stosować krioterapię, jakie są jej zalety?

Mówiąc ogólnie, krioterapia to każdy rodzaj chłodzenia ciała do celów terapeutycznych. Zabieg polega na krótkiej ekspozycji na temperatury poniżej 100 stopni Celsjusza w komorze krioterapii. Krioterapia jest bardzo skuteczna w regeneracji sportowej i naprawie mięśni. Łagodzi przewlekły ból i stany zapalne. Poprawia stan skóry, dzięki zwiększonej produkcji kolagenu. Pozwala szybko wrócić do zdrowia.

Co jeszcze warto wiedzieć o krioterapii?

Kriomedica Sp. z o.o. Poznańskie centrum rehabilitacji i odnowy biologicznej wskazuje, że krioterapia oznacza dosłownie terapię zimnem. To technika, w której ciało nastawione jest na ekstremalnie niskie temperatury przez kilka minut (zwykle 3-5). Miejscową krioterapię można stosować na wiele różnych sposobów, w tym okłady z lodem, masaż lodem, spraye chłodzące, kąpiele lodowe, a nawet sondy podawane przez tkanki.

Możesz skorzystać z jednej sesji, ale lepsze efekty zobaczysz, gdy będziesz regularnie chodził na zabiegi. Niektórzy sportowcy stosują krioterapię nawet dwa razy dziennie. Inni mogą chodzić codziennie przez 10 dni, a następnie raz w miesiącu. Na ogół jest to bardzo bezpieczny zabieg, ale warto wcześniej porozmawiać z lekarzem. Kobiety w ciąży, dzieci, osoby z wysokim ciśnieniem krwi i chorobami serca, powinny unikać takiego zabiegu. Pierwszy zabieg może być nieprzyjemny, jednak z każdym kolejnym ciało przyzwyczaja się coraz lepiej do skrajnie niskich temperatur.

Dlaczego warto stosować krioterapię?

Krioterapia może  łagodzić bóle mięśni i zapalenie stawów. Może również sprzyjać szybszemu gojeniu się kontuzji sportowych. Taki zabieg poprawia krążenie krwi. Przynosi ulgę w bólu.

Co prawda sama krioterapia nie spowoduje utraty wagi, ale może wspomóc ten proces. Terapia zimnem zmusza ciało do cięższej pracy, aby utrzymać ciepło. Niektórzy eksperci twierdzą, że może poprawić metabolizm na cały dzień.

Zmniejsza ból i stan zapalny z powodu fibromialgii, zespołu przewlekłego bólu osteo- i reumatoidalnego zapalenia stawów oraz zaburzeń autoimmunologicznych.

Pozwala usunąć toksyny z organizmu. Łagodzi depresję i lęk. Poprawia krążenie krwi. Wzmacnia funkcje układu odpornościowy. Dzięki temu zmniejsza ryzyko chorób i infekcji. Zwiększa libido i przepływ limfy.

Poprawia wydajność energetyczność u sportowców. Pozwala na intensywniejsze treningi. Zwiększa siłę mięśni, funkcje stawów i zakres ruchów. Przyspiesza regenerację mięśni i zmniejsza zmęczenie.

Krioterapia pobudza produkcję kolagenu, dzięki temu odmładza i uelastycznia skórę. Zmniejsza cellulit i ogólny obrzęk. Może wygładzić zmarszczki i blizny. Pomaga w leczeniu łuszczycy i stanu zapalnego skóry. Włosy i paznokcie stają się mocniejsze i ładniejsze.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz