Materiał Partnera

Kiedy warto skorzystać z usług CNC?

Kiedy warto skorzystać z usług CNC?

CNC to nowoczesna metoda obrabiania różnego typu materiałów, w celu wykonywania skomplikowanych, trójwymiarowych przedmiotów. CNC może mieć zastosowanie w bardzo wielu branżach. Nie znaczy to jednak, że musimy sami inwestować w taką obrabiarkę. Lepszym rozwiązaniem, jest zamówienie wykonania konkretnych usług w firmie, która specjalizuje się w tej nowoczesnej technologii.

Jakie możliwości daje nam CNC?

Technologia CNC pozwala na tworzenie modeli trójwymiarowych. Żeby było to możliwe, konieczne są dwie rzeczy – po pierwsze: projekt 3D wykonany z pomocą specjalnego oprogramowania dostosowanego do nowoczesnych obrabiarek, a po drugie sama obrabiarka CNC, dzięki której wykonanie zaprojektowanego w ten sposób projektu jest możliwe. Zarówno zatrudnienie odpowiednio przeszkolonych pracowników, jak i sam zakup odpowiedniego oprogramowania i sprzętu do realizacji projektów CNC to bardzo duży wydatek. Jeśli z takich urządzeń mielibyśmy korzystać tylko od czasu do czasu, to taka inwestycja raczej nie będzie miała sensu. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z usług firmy Hypeboat. Przedsiębiorstwo specjalizuje się właśnie w usługach CNC, działając dla przedstawicieli różnych branż. Firma dysponuje nowoczesnymi maszynami – trzyosiową i pięcioosiową obrabiarką CNC. Pozwala to na realizację projektów o różnych rozmiarach i obróbkę materiałów (do produkcji modeli) o różnym stopniu twardości (jak syropian, syurofur, piankak poliuretanowa, czy mdf).

Co można wykonać dzięki CNC?

CNC daje nam wiele możliwości. Dzięki takim maszynom możemy na przykład wykonać modele poglądowe – produkuje się je oczywiście z tańszych materiałów, ale pozwala to na przeprowadzenie testów i zweryfikowanie założeń konstrukcyjnych naszego projektu. Poza tym, dzięki CNC można wykonywać formy, które będą w przyszłości służyć do termoformowania różnych powtarzalnych elementów. Wspomniana firma realizuje też zamówienia na modele odlewnicze, egzemplarze prototypowe i wszelkiego rodzaju inne zlecenia, które wymagają wykorzystania tej nowoczesnej technologii.

Projekt CNC

Najważniejszy w całym procesie produkcji CNC jest oczywiście odpowiedni projekt. Jak wspomniano wyżej, do jego wykonania potrzebne jest specjalne oprogramowanie. Konieczna jest też wiedza, na temat zasad projektowania modeli 3D, oraz na temat materiałów, których będziemy używać. Zamawiając usługi CNC możemy przyjść do firmy z gotowym projektem, jeśli jednak nie mamy fachowca, który by go wykonał dla nas, lepiej jest skorzystać z pomocy pracowników firmy, którzy będą z pewnością wiedzieć, co zrobić, żeby zrealizować wszystkie nasze założenia.

Opracowanie:
Wrocław, Wędkarzy 15
tel. 601 582 749
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz