Materiał Partnera

Kiedy warto skorzystać z agencji detektywistycznej?

Kiedy warto skorzystać z agencji detektywistycznej?

Zawód detektywa w Polsce wybiera co raz więcej osób. Choć w naszym kraju już 1500 osób posiada licencję detektywistyczną, to nadal wielu z nas myśli o tym zawodzie stereotypowo. Śledzenie zdrad, rozwiązywanie zagadek kryminalnych, szukanie mordercy, to tylko nieliczne rzeczy, z jakimi kojarzymy usługi detektywistyczne. Jak jest naprawdę? Czym współcześnie zajmują się agencje detektywistyczne?

Rozwiązywanie spraw rodzinnych

Jednym z głównych zajęć doświadczonych agencji detektywistycznych, takich jak firma Falcon z Elbląga jest pomoc w rozwiązaniu ciężkich spraw rodzinnych. Detektywi zbierają niezbędny materiał dowodowy, który może potwierdzić zdradę partnera i który może okazać się ważnym elementem sprawy rozwodowej. Profesjonalni detektywi są w stanie ustalić geografię kontaktów danej osoby, sposób spędzania wolnego czasu, a nawet dokładny rozkład dnia. Ważną usługą z zakresu spraw rodzinnych jest również pomoc w zgromadzeniu oraz zbadaniu materiału DNA w celu ustalenia ojcostwa oraz przyznania władzy rodzicielskiej. Agencje detektywistyczne pomagają także w rozwiązywaniu problemów z dziećmi. Warto zgłosić się do nich, jeśli:

  • zauważymy niepokojące zachowanie dziecka,
  • podejrzewamy je o uzależnienie od alkoholu, narkotyków i innych używek,
  • podejrzewamy, że korzysta ze sponsoringu,
  • martwi nas sposób spędzania dziecka poza domem.

Szpiegostwo biznesowe

Współcześni przedsiębiorcy coraz częściej muszę zmagać się z tak zwanym szpiegostwem biznesowym. Nowoczesne technologie powodują m.in., że łatwiej jest wykraść cenne dane znajdujące się na dysku naszego komputera. Jeśli tylko podejrzewamy, że ktoś może szpiegować naszą firmę, powinniśmy od razu zastanowić się nad zatrudnieniem agencji detektywistycznej. Wykrywaniem podsłuchów, urządzeń GPS oraz innych urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz zajmuje się m.in. agencja Falcon z Elbląga. Dodatkowo w ramach tego typu usług detektywi zajmują się informatyką śledzą, zabezpieczeniem miejsca spotkania biznesowego oraz analizą materiałów GPS.

Usługi wywiadu gospodarczego

Świat biznesu nie jest łatwy i przyjemny. Kiedy decydujemy się na nawiązanie współpracy z inną firmą, powinniśmy dokładnie ją sprawdzić. Agencje detektywistyczne często proponują udział w sprawach gospodarczych. Pomagają przy ustalaniu sytuacji prawnej, organizacyjnej i finansowej sprawdzanego przedsiębiorstwa. Weryfikują wiarygodność danej firmy oraz jej pozycje na rynku. W kwestiach związanych z wywiadem gospodarczym detektywi oferują również sprawdzenie powiązań osobowych i kontaktów, w tym kontaktów ze środowiskiem przestępczym. Agencje detektywistyczne pomagają także w wykrywaniu nieuczciwej konkurencji. Z tego typu usług korzystają najczęściej duże przedsiębiorstwa, banki, koncerny paliwowe, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz pracownie artystyczne. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz