Materiał Partnera

Kiedy warto kupić kosę spalinową?

Kiedy warto kupić kosę spalinową?
Na zakup kosiarki decyduje się każdy, kto ma choć skrawek własnego trawnika i regularnie go pielęgnuje. Na rynku można znaleźć wiele modeli – od małych elektrycznych, aż po ogromne samojezdne. Warto jednak wiedzieć, że zwykłe kosiarki nie zawsze poradzą sobie z każdym typem roślinności, szczególnie w dużych ogrodach. Kiedy warto zainwestować w kosę spalinową?

Kiedy kosiarka nie wystarczy?

Kosiarki elektryczne poradzą sobie tylko z delikatnymi trawami i nie będą dobrym rozwiązaniem w przypadku większych posesji, ze względu na konieczność podłączenia urządzenia do gniazdka zasilania. Osoby, którym zależy na szybkim i sprawnym skoszeniu roślinności na terenie całej działki, powinny wybrać kosiarki spalinowe. I choć są cięższe i trudniejsze w obsłudze, lepiej poradzą sobie z wyższą trawą i twardymi łodygami. Niestety, nie zawsze kosiarki wystarczą. W przypadku wysokich zarośli jedyną opcją jest skrócenie ich przy pomocy kosy spalinowej. Na jej zakup zwykle decydują się osoby, które są właścicielami posesji o zróżnicowanej, raczej gęstej roślinności. Kosy spalinowe można znaleźć między innymi w ofercie sklepu Gardenet, którego siedziba znajduje się w Jankach na terenie województwa mazowieckiego.

Jak wybrać kosę spalinową?

Wybór kosy spalinowej to zadanie dosyć trudne, gdyż należy dopasować ją do indywidualnych warunków panujących w danym ogrodzie. Najlepiej sprawdzają się urządzenia o dużej mocy. Oprócz samej kosy, ważne jest także dopasowanie grubości żyłki tnącej. Niektóre kosy spalinowe mają możliwość założenia metalowego ostrza, dzięki któremu zetnie się nawet najtwardsze łodygi i młode pędy drzew.

Podczas wyboru kosy spalinowej należy zwrócić uwagę na:

  • Wielkość ogrodu – na jej podstawie dobiera się moc oraz pojemność zbiornika na paliwo, aby nie trzeba było często go uzupełniać.
  • Rodzaj roślinności – duże znaczenie ma nie tylko jej wysokość tak jak w przypadku kosiarki, ale przede wszystkim średnica i twardość łodyg.
  • Obsługę – osoby niedoświadczone powinny pamiętać o tym, aby wybrać urządzenie łatwe w obsłudze i nieawaryjne.

Podczas koszenia roślinności przy użyciu kosy spalinowej, konieczne jest zastosowanie odzieży ochronnej w postaci solidnych butów BHP, odzieży z długimi rękawami i nogawkami oraz maski lub okularów z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Kawałki roślin odpryskują zdecydowanie dalej, niż ma to miejsce podczas koszenia kosiarką, dlatego trzeba chronić swoją skórę i oczy przed ich wbijaniem się, gdyż mogą powodować nie tylko ból, ale też silne podrażnienie.

Opracowanie:
Janki, al. Krakowska 39
tel. 22 720 63 88
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz