Materiał Partnera

Kiedy stosować lakierowanie proszkowe?

Kiedy stosować lakierowanie proszkowe?

Lakierowanie proszkowe jest jedną z głównych metod wykorzystywanych przy malowaniu różnych rodzajów metali. Technika nie bez przyczyny wykorzystywana jest bardzo powszechnie – prawidłowo wykonane malowanie proszkowe gwarantuje bardzo estetyczny efekt, przyczepność powłoki oraz perfekcyjność trwałość farby. Czym dokładnie jest lakierowanie proszkowe? Kiedy stosować lakierowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe: na czym polega ta metoda?

Malowane proszkowe jest popularną metodą wykorzystywaną do nadawania barwy elementom metalowym oraz licznym konstrukcjom. Czasem można spotkać się z określeniem malowania na sucho w kontekście malowania proszkowego, ponieważ ta technika nie wymaga stosowania wody. Równe często używana nazwą jest lakierowanie proszkowe. Polega ona na nanoszeniu farby w formie proszku. Dzięki specjalnym fizykochemicznym właściwościom substancji powłoka może zostać utwardzona w piecu i na długo utrzymać swój efekt.

Etapy malowania proszkowego

Lakierowanie proszkowe możemy rozdzielić na różne etapy. Proces rozpoczyna się od przygotowania elementów oraz naniesienia na nie farby. Następnym krokiem jest utwardzenie substancji. Nie jest to bardzo skomplikowana technika, ale wymaga pełnego skupienia przy każdym kolejnym kroku. Gwarancję jakości zapewnia firma Mtech. Zespół specjalistów zajmuje się szerokim zakresem usług związanych z lakiernictwem proszkowym.

Pierwszy etap malowania proszkowego polega na oczyszczeniu materiału z zanieczyszczeń. Jest to istotne ze względu na konieczność zapewnienia przyczepności. Metal jest więc poddawany procesom odtłuszczenia oraz zabezpieczenia przed korozją. Kolejnym krokiem jest nałożenie farby metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Metal jest następnie utwardzany poprzez włożenie do pieca lakierniczego.

Do czego wykorzystywane jest malowanie proszkowe?

Z racji tego, że malowanie proszkowe to innowacyjna metoda, wykorzystuje się je w wielu różnych dziedzinach i branżach przemysłu, gdzie swoje zastosowanie znajduje także metal. Bardzo często można spotkać się z tą metodą również w produkcji metalowych mebli. Lakierowanie proszkowe wykorzystuje się również do pokrywania barwą wyposażenia magazynów, sklepów oraz ekspozycji reklamowych. Lakierowanie zapewnia bardzo estetyczny efekt, dlatego metoda używana jest do malowania metalowych regałów, stojaków, wieszaków oraz półek sklepowych. Można je również spotkać w branży motoryzacyjnej, produkcji oświetlenia, wytwarzaniu części samochodowych, maszyn rolniczych oraz w branży architektonicznej.

Opracowanie:
Grochowe 113A
tel. 576 280 272
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz