Materiał Partnera

Karnisze elektryczne – innowacyjność na rynku dekoratorskim okien

Karnisze elektryczne – innowacyjność na rynku dekoratorskim okien

Dzisiaj w wielu domach, biurach korporacyjnych, czy też wnętrzach instytucji publicznych wdraża się nowoczesny system określany jako BMS. Jest to nic innego jak automatyka budynkowa, która umożliwia sterowaniem oświetleniem, klimatyzacją, bramami, czy też żaluzjami zewnętrznymi. Nowinki technologiczne pojawiają się także na rynku dekoratorskim okien – mowa między innymi o karniszach elektrycznych.

Karnisze elektryczne – kiedy warto je zastosować?

Karnisze elektryczne najczęściej stosuje się w przypadku aranżowania okien danych wnętrz w długie do ziemi zasłony. Jeśli chodzi zaś o grupę konsumentów, która korzysta z tego rodzaju rozwiązań, jest ona bardzo szeroka. Karnisze elektryczne wykorzystuje się bowiem w domach z systemami inteligentnego budynku, w instytucjach publicznych, a także w restauracjach oraz hotelach. To tam szczególnie potrzebne są automatyczne, bądź zdalnie sterowane karnisze elektryczne. W wielkopowierzchniowych wnętrzach pozwala to na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na codzienne odsłanianie/zasłanianie zasłon.

Wersja sterowana bądź automatyczna

Jeśli chodzi o karnisze elektryczne warto wiedzieć, że występują one w dwóch odmianach. Pierwszą z nich są te sterowane – również zdalnie – przy pomocy specjalnego pilota, włącznika, czy nawet smartphona. Drugą zaś stanowią karnisze elektryczne w pełni zautomatyzowane, które dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu, działają w taki sposób, w jaki zostały przez użytkowania skalibrowane. Dzisiaj tego typu rozwiązania pozwalają na otwieranie centralne (zasłony rozchodzą się symetrycznie w obie strony), jednostronne (lewo bądź prawo), czy też asymetryczne (część zasłon wędruje w jedną stroną, a druga mniejsza część w przeciwną). Istotne jest również to, iż najlepsze firmy oferujące karnisze elektryczne są w stanie zagwarantować konstrukcje poruszające się prosto, czy też po łuku. Ich design zaś nie różni się od karniszy standardowych – może występować w różnych stylach wnętrzarskich, czego dowodem jest szeroka oferta Salonu firan i zasłon NEPO.

Funkcje nowoczesnych karniszy elektrycznych

Nowoczesne karnisze elektryczne są nie tylko estetyczne i komfortowe w użyciu, ale także bardzo nowoczesne technologicznie. Do ich funkcji można zaliczyć: automatyczne zapamiętywanie trasy, możliwość pełnej automatyzacji i harmonizacji z systemem BSM, zabezpieczenie przeciążeniowe (tryb ochrony silnika w przypadku przeciążenia elektrycznego sieci), możliwość zatrzymania przesuwu zasłon, funkcja manualna, ciche działanie. Warto przy tym wiedzieć, że zamawiane konstrukcje zawsze dopasowywane są do wymiarów danego okna/pomieszczenia – to dlatego warto współpracować z pracowniami dekoratorskimi, które oferują szerokie usługi projektowe wystroju okien.

Opracowanie:
Warszawa, Odyńca 69
tel. 22 646 25 52
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz