Artykuł sponsorowany

Karboksyterapia i zalety jej stosowania

Karboksyterapia i zalety jej stosowania

Karboksyterapia to zabieg z zakresu kosmetyki, który polega na śródskórnej lub podskórnej iniekcji medycznego dwutlenku węgla za pomocą specjalnego urządzenia. Dawka jest tu precyzyjnie ustalana na podstawie stanu zdrowia pacjenta i kontrolowana w oparciu na procedurach zabiegowych. Podanie dwutlenku węgla odbierane jest przez organizm jako niedotlenienie, co wywołuje pozytywną odpowiedź immunologiczną organizmu.

Działanie karboksyterapii na organizm

Dwutlenek węgla towarzyszy nam na każdym kroku – to produkt powstały podczas oddychania oraz spalania. To także przyczyna zanieczyszczenia środowiska. W odpowiednim stężeniu jest naszemu organizmowi potrzebny, ponieważ zarówno jego nadmiar, jak i niedobór prowadzić mogą do poważnych problemów zdrowotnych.

Również zastosowanie dwutlenku węgla w zabiegach kosmetycznych pozwala pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Infuzja w miejscu poddanym karboksyterapii przynosi liczne efekty, wśród których należy wymienić:

  • zwiększenie przepływu krwi;
  • zwiększenie ilości tlenu i składników odżywczych;
  • odnowę komórkową;
  • poprawę mikrokrążenia;
  • aktywację procesów dotleniania;
  • zwiększenie naturalnych czynników wzrostu.

W wyniku wstrzyknięcia gazu podczas zabiegu ma miejsce natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi. Następnie z hemoglobiny szybko uwalniane są atomy tlenu do miejsca o podwyższonym stężeniu dwutlenku węgla, który przyłącza się do hemoglobiny.

Zastosowanie karboksyterapii w kosmetyce

Zabiegi kosmetyczne z użyciem dwutlenku węgla mogą być przeprowadzane w różnych celach. Jednym z nich jest przeciwdziałanie utracie elastyczności skóry poprzez stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz odnowę komórkową spowodowaną zwiększeniem przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych.

Iniekcja dwutlenku węgla w wybrany obszar – najczęściej twarzy, szyi, dekoltu i dłoni – pozytywnie wpływa na nawilżenie i rewitalizację skóry. Innym efektem zabiegu jest widoczne rozjaśnienie cieni, redukcja worków pod oczami oraz wzrost napięcia skóry wokół oczu. Karboksyterapia jest przy tym uważana za najskuteczniejszą metodę usuwania ciemnych obwódek i obrzęków wokół oczu. Jej szerokie spektrum zastosowań obejmuje ponadto usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu. Karboksyterapia znajduje zastosowanie w korekcji blizn czy rozstępów. Hamuje też wypadanie włosów.

Najnowocześniejszym systemem do karboksyterapii jest urządzenie Julie Smart Carboxytherapy używane w gabinecie kosmetycznym Rumi. Wyposażone w innowacyjne rozwiązania zapewnia wysokie bezpieczeństwo oraz trwałe efekty. Pamiętajmy jednak, że zabiegi kosmetyczne, również te z użyciem dwutlenku węgla objęte są wskazaniami oraz przeciwwskazaniami co do przeprowadzania karboksyterapii.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz