Materiał Partnera

Kamper – czy warto w niego zainwestować?

Kamper – czy warto w niego zainwestować?

Podróżowanie to nie tylko forma spędzania wolnego czasu i możliwość poznawania nowych miejsc, ale także sposób na życie. Dobrze o tym wiedzą osoby, które praktykują caravaning czyli turystykę opartą na podróżowaniu kamperami. Wcale nie oznacza to, że trzeba w trasie spędzać długie tygodnie, gdyż coraz więcej osób decyduje się na zakup kampera w celu krótkich wycieczek wakacyjnych. Czy warto inwestować w pojazd z przyczepą kempingową?

Kiedy zakup kampera to dobra inwestycja?

Decyzja o zakupie pojazdu z przyczepą kempingową powinna być dobrze przemyślania pod kątem logistycznym i użytkowym. Po pierwsze należy mieć na uwadze, że kamper to duży samochód, dlatego trzeba wygospodarować na niego dużo miejsca do przechowywania poza sezonem. Drugą kwestią, którą należy rozważyć jest to, czy taka forma turystyki i spędzania czasu jest faktycznie dla Ciebie, gdyż jest to specyficzny styl podróżowania. Żeby się o tym przekonać lepiej na początku zdecydować się na wynajem i kilkudniowy wyjazd. Firmy takie jak Camppol Przyczepy kempingowe oferują nie tylko wynajem przyczep kempingowych, ale także możliwość sprowadzenia kampera w przypadku chęci jego zakupu.

Zalety posiadania kampera

Podróżowanie kamperem to bez wątpienia ciekawe doświadczenie dla osób, które lubią niezależność.  Nie trzeba się martwić o wcześniejszą rezerwację hotelu i dostępność miejsc, jednak należy wcześniej ustalić, czy jest możliwość przyjechania kamperem. Dodatkowo można dowolnie się przemieszczać i zatrzymywać się w dowolnym miejscu na trasie, jeżeli wydaje się interesujące na dłuższy pobyt. Dodatkowo w śród zalet można wymienić:

  • niższe koszty noclegu niż w przypadku hoteli,
  • swoboda podróżowania,
  • domowe warunki,
  • brak problemów z miejscem noclegowym,
  • większa wygoda niż w przypadku noclegu w namiocie,
  • dowolność wyboru trasy, miejsca i długości podróży.

Wiele osób decyduje się na podróżowanie kamperem po całym kraju lub nawet za granicą, dzięki czemu mogą codziennie zmieniać miejsce pobytu, bez konieczności wcześniejszych rezerwacji i opłacania hoteli. Jest to niemożliwe w przypadku z góry opłaconej wycieczki czy wakacji przez biuro podróży.

Kwestie techniczne

Do prowadzenia kampera nie są potrzebne specjalne uprawnienia pod warunkiem, że jego masa nie przekracza 3,5 t. Warto na to zwrócić uwagę przed zakupem, gdyż na rynku dostępne są różne modele o nieco większych gabarytach. Należy także pamiętać, że kamper podlega takim samym regulacjom prawnym co inne pojazdy, dlatego nie można zapominać o regularnych badaniach okresowych.

Opracowanie:
Zakręt, Trakt Brzeski 163
tel. 601 332 722
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz